Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11318
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe systemy i autobusy w MZK

Środa, 5 czerwca 2013, 8:40
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2013, 8:19
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowe systemy i autobusy w MZK
Fot. Angela
Od wczoraj (4.06) pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze mogą korzystać z nowego systemu informacji MobiTime, dostępnego również w telefonach komórkowych, o faktycznych godzinach odjazdów autobusów. To jednak nie koniec dobrych wieści dla podróżnych. Niebawem do MZK trafi 12 nowych autobusów oraz 4 używane autokary o wysokim standardzie.

Dobrymi wieściami dla podróżnych spółka MZK Jelenia Góra podzieliła się wczoraj (4.06) podczas konferencji prasowej, na której przedstawiciel firmy INFOSPREAD, zademonstrował nowy system, łącznie z jego rejestracją i obsługą (o czym przeczytacie Państwo w kolejnym artykule).

Poza ułatwieniem informacji pasażerom spółka miała jeszcze inne dobre informacje. W ostatnich dniach z Urzędu Marszałkowskiego otrzymała bowiem informację o przyznaniu jej dotacji unijnej w wysokości ok. 6 mln 200 tys. zł. Całkowita wartość projektu to 18 mln 700 tys. zł.

- Dostaliśmy stanowczo niższe dofinansowanie niż to, o które wnioskowaliśmy, ale zawsze są to zewnętrzne środki, za które będziemy mogli kupić 12 nowych niskopodłogowych i ekologicznych autobusów – mówił Marek Woźniak, prezes MZK Jelenia Góra. – Wszystkie z nich będą spełniać normy EEV w zakresie emisji spalin i będą dostosowane do osób o ograniczonej możliwościach poruszania się, czyli osób starszych, niepełnosprawnych, pasażerów z dziećmi i wózkami. Dodatkowo z tych pieniędzy kupimy, zamontujemy i wdrożymy System Biletu Elektronicznego, który będzie dostępny w punkcie obsługi pasażera, w autobusach oraz na przystankach w miejscach, gdzie obecnie zamontowane są tablice informacyjne – dodał prezes M. Woźniak.

Jeszcze w tym roku spółka chce też kupić cztery używane autobusy, które zastąpią wyeksploatowany i szkodliwy dla środowiska tabor.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele załogi MZK oraz zastępca prezydenta Hubert Papaj, który gratulował pracownikom MZK ciężkiej pracy, a przede wszystkim jej efektów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group