Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe radiowozy dla dolnośląskiej drogówki

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 7:53
Autor: WAC
Region: Nowe radiowozy dla dolnośląskiej drogówki
Fot. policja
Flotę pojazdów dolnośląskiego garnizonu policji zasiliło pięć nowych specjalistycznych radiowozów marki Volkswagen Crafter. Pojazdy te trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego zajmujących się obsługą zdarzeń drogowych.

Nowe volkswageny wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom w sposób jeszcze bardziej kompleksowy obsługiwać wszelkiego rodzaju zdarzenia drogowe, od kolizji po nawet najbardziej złożone i poważne wypadki drogowe. Spośród specjalistycznego sprzętu, którym dysponują te ambulanse pogotowia ruchu drogowego, warto wymienić m.in. tablicę świetlną „uwaga wypadek” znajdującą się na dachu pojazdu, którą funkcjonariusze będą obsługiwać za pomocą tabletu, maszt z najaśnicami, agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka i sprzęt informatyczny (laptop i drukarka), a także policyjne zestawy "zapora" oraz "jodła", umożliwiające zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych podczas obsługi kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym.

Flota dolnośląskiej policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe auta - mł. asp. Przemysław Ratajczyk z policji dolnośląskiej. - Zakupione samochody trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Wrocławia, Wałbrzycha, Lubina i Świdnicy. Będą niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach Dolnego Śląska.

Nowe pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Twoja reakcja na artykuł?

15
45%
Cieszy
5
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
12%
Złości
8
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1272
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group