Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3772
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe radio NTT w Jeleniej Górze

Poniedziałek, 20 października 2008, 9:14
Aktualizacja: 12:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe radio NTT w Jeleniej Górze
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie lada dzień będą mogli słuchać nowego medium skierowanego przede wszystkim do osób niepełnosprawnych. Radio NTT czyli Niepełnosprawni Tu i Teraz wyemitowało pierwszy sygnał, by sprawdzić czy wszytko działa. Teraz trwa kompletowanie sprzętu i szkolenie załogi. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem NTT pełną parą ruszy od początku listopada .

Na początek dziennie będą to trzy godziny programu na żywo w godzinach 9 - 12, które zostaną dwukrotnie powtórzone. W treści, odbiorcy usłyszą informacje pomocne szczególnie osobom niepełnosprawnym, ale też nowinki z życia miasta i regionu.

Z czasem pojawią się też wywiady z ciekawymi, niepełnosprawnymi ludźmi, przedstawicielami różnych instytucji czy urzędów. Nie zabraknie również porad prawnych, nowinek z PFRON-u, ofert pracy, gości na żywo, a docelowo i audycji autorskich. W pozostałym czasie w radiu NTT będzie można usłyszeć muzykę, w dzień dość dynamiczną, w nocy – bardziej stonowaną.

Radio NTT po raz pierwszy wyemitowało sygnał nadawczy w postaci zapętlonych piosenek. Dzięki temu już wiadomo, ze wszytko działa sprawnie i jest gotowe do użycia. Zanim jednak słuchacze będą mogli się cieszyć nowym radiem, załoga czeka na skompletowanie sprzętu, który umożliwi szkolenie.

Te mają natomiast potrwać około trzech tygodni. Nie wiadomo jeszcze, kto zasiądzie za mikrofonem nowej rozgłośni. Siedzibą radia NTT jest KSON przy ulicy Grabowskiego 7, tel. (075) 64 22 392. NTT można odbierać wchodząc na linka umieszczonego na stronie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych http://www.winamp.com/player,

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group