Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7842
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe przystanki – czasu coraz mniej

Czwartek, 25 lipca 2019, 8:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2019, 11:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe przystanki – czasu coraz mniej
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze pasażerowie korzystają już z przebudowanych, nowych, wygodnych peronów na przystankach Jelenia Góra Sobieszów i Jelenia Góra Cieplice. Czasu do zakończenia inwestycji coraz mniej, a część, którą zobowiązało się wykonać Miasto Jelenia Góra (trasy dojścia do przystanków) – nadal nie ruszyła. Czy termin jest zagrożony?
Budowa nowych przystanków Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa – w zakresie prac kolejowych - realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Ukończenie zaplanowano do końca października br. Zgodnie z ustaleniami z władzami Jeleniej Góry, roboty przy realizacji miejskiej części inwestycji (m.in. tras dojścia), rozpoczną się w przyszłym miesiącu i wg. deklaracji będą ukończone w terminie - dodał Bohdan Ząbek z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Miasto wybrało niedawno ofertę na opracowanie dokumentacji projektowej remontu ciągu pieszo-rowerowego do przystanku kolejowego na Zabobrzu - za 55 350,00 zł wykona ją Biuro Inżynierskie TRAKT z Marciszowa. Ta sama firma wykona dokumentację projektową dla dojścia do przystanku Jelenia Góra Przemysłowa (cena 24 600,00 zł).

Gdy projekt będzie gotowy, pozostanie niewiele czasu na wyłonienie wykonawców i budowę tras do przystanków.

Twoja reakcja na artykuł?

22
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
5
9%
Smuci
7
12%
Złości
21
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group