Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11682
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe pomysły na promocję regionu poprzez geocaching

Środa, 12 listopada 2014, 8:11
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Region: Nowe pomysły na promocję regionu poprzez geocaching
Fot. Marcin Roszak
W minioną sobotę (8.11) w wieży widokowej w Radomierzu odbyło się spotkanie miłośników geocachingu “GDKJ+ po raz pierwszy”. Było to podsumowanie projektu „Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej”, w ramach którego została utworzona ścieżka z ponad dwustoma skrzynkami.

Geocaching – jak już wielokrotnie pisaliśmy - to forma turystyki, polegająca na odnajdywaniu ukrytych przez innych uczestników tej zabawy skrytek przy pomocy odbiornika GPS.

Stworzona w Kotlinie Jeleniogórskiej tzw. geościeżka liczy około 150 km długości. Skrzynki są rozłożone średnio co pół kilometra. - Zamysłem autorów GDKJ jest zachęcenie każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas, do spojrzenia na naszą kotlinę z różnych perspektyw. Udało się nawiązać współpracę z PTTK Sudety Zachodnie, czego efektem jest wydanie odznaki GDKJ dla tych, którzy zdobędą 75 proc. skrzynek z geościeżki – mówi Marcin Roszak.

Na spotkanie zjechali poszukiwacze skrzynek z całej Polski (Szczecina, Górzna, Opola, Warszawy, Gdańska, Torunia, Poznania, Zielonej Góry, Bogatyni, Wrocławia, Bytomia, Legnicy). Nie zabrakło oczywiście jeleniogórzan. Pierwszym prelegentem był wójt gminy Janowice Wielkie Kamil Kowalski, który przywitał gości jako gospodarz miejsca spotkania. Darek Pudeło z Fundacji GeoLife z Górzna nie dotarł osobiście, ale uczestniczył w spotkaniu z pomocą Skype. Opowiadał, jak udało się wypromować Górzno poprzez geocaching. - Obecnie Górzno jest znane jako “Polska Stolica Geocachingu” - mówił.

Kolejnym prelegentem był Sławek Meredyk z Centrum obsługi Geocachera. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się czym jest geocaching, jak zakładać skrzynki oraz czym są geościeżki takie, jak GDKJ. Jako ostatni wystąpił Bartek Podkański, który jest organizatorem “Przejeścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej”.

Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy otrzymali koordynaty skrzynek, które zostały założone przy okazji spotkania. Trasa którą tworzyły nowo powstałe skrzynki, zaprowadziła poszukiwaczy na miejsce ogniska.

- Teraz zachęcamy tych, którzy chcieliby się przyłączyć do zarejestrowania się na portalach geocaching.com i opencaching.pl. Można tam znaleźć inspirację do wypraw na cały rok. Zapraszamy również do zdobywania ścieżki „Geocaching Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej” – dodaje M. Roszak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
483
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group