Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6455
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Nowe otwarcie muzeum

Piątek, 15 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 19 maja 2020, 10:35
Autor: WAC
Kowary: Nowe otwarcie muzeum
Fot. Muzeum Sentymentów
Już jutro Muzeum Sentymentów w Kowarach otwiera drzwi po dwumiesięcznej przerwie wynikającej z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Podczas wymuszonej przerwy w muzeum przybyły kolejne pomieszczenie wystawowe - gabinet lekarski stylizowany na standardy z czasów PRL-u.

Pokój ten nawiązuje m.in. do pamiętnych gabinetów higienistek szkolnych - mówi Andrzej Olszewski z Muzeum Sentymentów. - Znajdziemy w nim wiekowy fotel stomatologiczny, charakterystyczne biurko, a w gablotach drobne narzędzia medyczne. Ponadto w Muzeum Sentymentów pojawił się również pokój "Tylko dla dorosłych", który będzie można zwiedzać za dodatkową drobną opłatą.

Ponowne otwarcie Muzeum Sentymentów pokrywa się z coroczną Nocą Muzeów, która z oczywistych względów jest w tym roku bardzo uboga. Kowarskie muzeum oferuje wtedy nocne zwiedzanie online z przewodnikiem. Transmisja będzie dostępna na profilu facebookowej muzeum.

Do końca czerwca Muzeum Sentymentów będzie czynne w soboty i niedziele od godziny 10.00 do godziny 18.00. Otwarcie placówki odbywa się w uzgodnieniu z jeleniogórskim oddziałem sanepidu i podczas zwiedzania będą obowiązywać następujące zasady zgodne z wytycznymi MKiDN: obowiązek noszenia maski/chusty zakrywającej usta i nos, obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych, obowiązek zdezynfekowania rękawiczek przed wejściem do muzeum, zakaz dotykania eksponatów, zakaz zwiedzania grupowego za wyjątkiem rodzin. W muzeum może przebywać max. 20 osób.

Możliwa jest rezerwacja godzinowa drogą telefoniczną pod numerami: 695 180 910 oraz 601 553 876.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group