Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3020
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe oddziały przedszkolne w Wojcieszycach i Kopańcu

Wiadomości: Region
Wtorek, 20 sierpnia 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:02
Autor: Mea
O ponad 170 tys. zł będzie się ubiegać Gmina Stara Kamienica w Urzędzie Marszałkowskim na remonty, doposażenie i budowę placów zabaw przy szkołach podstawowych w Wojcieszycach i Kopańcu. – Mamy zbyt mało oddziałów przedszkolnych, dlatego od września przy SP w Wojcieszycach rusza oddział dla dzieci w wieku 3 i 4 lata, a za rok taki sam zostanie uruchomiony w Kopańcu – poinformowała Zofia Świątek, sekretarz Gminy Stara Kamienica.

Do tej pory w Wojcieszycach i Kopańcu były jedynie oddziały przedszkolne dla 5- i 6-latków. Obecnie dobiega końca remont sal i sanitariatów dla młodszych dzieci. Ta inwestycja kosztowała Gminę ok. 50 tys. zł.

- Zależało nam na utworzeniu oddziału dla maluszków, by ich rodzice mogli wrócić do pracy. Dlatego dzieci rodziców, którzy pracują mają pierwszeństwo. Zapisanych zostało już 17. przedszkolaków, a miejsc mamy 18 -mówiła Katarzyna Geremek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach. - Przebudowaliśmy pięć pomieszczeń i sanitariaty, doposażyliśmy też sale w odpowiednie sprzęty – dodała.

Nie udało się w tym roku wyremontować sal przy szkole w Kopańcu. – Ponieważ jesteśmy na liście gmin Urzędu Marszałkowskiego, które mają zbyt mało oddziałów wczesno-przedszkolnych, mamy duże szanse na uzyskanie dotacji z programu Kapitał Ludzki - powiedziała Zofia Świątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mimi 20-08-2013 22:18
O jakie super Info. A my z maluszkami właśnie wyemigrowalismy z gm. Stara K. Szkoda!?!.......... Teraz mamy z domu 200m do przedszkola i nie musimy walczyc o miejsce w nim i jest czynne długo i wieksze od szkoly w Barcinku i dzieci sa mega szczesliwe i my też bo w spokoju pracujemy. A tak na marginesie to w tej naszej nowej "pipiduwie" (5 tys. mieszkańców) jest 7 (słownie: siedem) przedszkoli, Pani Zosiu. Chyba musicie bardziej się postarać i podnieść wyżej poprzeczke, bo.................................

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group