Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8133
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe oddziały przedszkolne w Wojcieszycach i Kopańcu

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:02
Autor: Mea
O ponad 170 tys. zł będzie się ubiegać Gmina Stara Kamienica w Urzędzie Marszałkowskim na remonty, doposażenie i budowę placów zabaw przy szkołach podstawowych w Wojcieszycach i Kopańcu. – Mamy zbyt mało oddziałów przedszkolnych, dlatego od września przy SP w Wojcieszycach rusza oddział dla dzieci w wieku 3 i 4 lata, a za rok taki sam zostanie uruchomiony w Kopańcu – poinformowała Zofia Świątek, sekretarz Gminy Stara Kamienica.

Do tej pory w Wojcieszycach i Kopańcu były jedynie oddziały przedszkolne dla 5- i 6-latków. Obecnie dobiega końca remont sal i sanitariatów dla młodszych dzieci. Ta inwestycja kosztowała Gminę ok. 50 tys. zł.

- Zależało nam na utworzeniu oddziału dla maluszków, by ich rodzice mogli wrócić do pracy. Dlatego dzieci rodziców, którzy pracują mają pierwszeństwo. Zapisanych zostało już 17. przedszkolaków, a miejsc mamy 18 -mówiła Katarzyna Geremek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach. - Przebudowaliśmy pięć pomieszczeń i sanitariaty, doposażyliśmy też sale w odpowiednie sprzęty – dodała.

Nie udało się w tym roku wyremontować sal przy szkole w Kopańcu. – Ponieważ jesteśmy na liście gmin Urzędu Marszałkowskiego, które mają zbyt mało oddziałów wczesno-przedszkolnych, mamy duże szanse na uzyskanie dotacji z programu Kapitał Ludzki - powiedziała Zofia Świątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group