Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5680
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe oblicze siedziby elektrowni wodnych

Poniedziałek, 19 stycznia 2009, 15:26
Aktualizacja: 15:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe oblicze siedziby elektrowni wodnych
Fot. TEJO
Trwają prace modernizacyjno–budowlane w zabytkowym budynku przy ul. Obrońców Pokoju. Obiekt związany z energetyką od początku swego istnienia, wypięknieje. Koszt: kilka milionów złotych.

Prace są koniecznością nie tylko ze względu na coraz gorszy stan siedziby Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych. – Spółka z racji dużej liczby zatrudnionych i obszaru działania (cały Dolny Śląsk) potrzebuje nowych powierzchni biurowych – dowiedzieliśmy się w zarządzie JEW.

Aktualnie trwają prace rozbiórkowe części obiektu. Później przyjdzie kolej na modernizację i rozbudowę. Po remoncie budynek nabierze nowego wymiaru. Gmach został zbudowany na potrzeby energetyki na przełomie XIX i XX wieku. To stąd częściowo kierowano zasilaniem miasta w prąd do czasu przejęcia kompleksu od dawnych Zakładów Energetycznych przez Jeleniogórskie Elektrownie Wodne.

Niestety, po remoncie wyglądu siedziby JEW nie będzie można w pełni docenić. Wszystko przez blaszany pawilon, w którym przez lata mieścił się sklep Pewex-u, a obecnie działa pizzeria. Blaszak został kilka lat temu przeznaczony do rozbiórki, aby ustąpić miejsca po kamienicę wpisującą się w styl zabudowań Podwala, ale zapisu nikt nie wyegzekwował.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group