Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2948
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe (nowoczesne) twarze w polityce. Kim są?

Sobota, 5 września 2015, 12:36
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2015, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe (nowoczesne) twarze w polityce. Kim są?
Fot. Przemek Kaczałko
W przypadku partii politycznych, które od lat tworzą politykę w regionie, jak i w kraju – większość działaczy jest nam dobrze znana. Z kolei w nowych ugrupowaniach zazwyczaj pojawiają się „nieskażeni” polityką mieszkańcy, którzy wierzą, że mogą coś zmienić. Kim są jeleniogórzanie na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru?

Natalia Zatka - 29 lat, z wykształcenia filolog polski, edytor, doktorantka na Uniwersytecie Wrocławskim. W swojej pracy naukowej zajmuje się kinematografią polską, z uwzględnieniem sytuacji i roli kobiet w polskim kinie fabularnym. Od 2012 roku przedsiębiorca, właścicielka antykwariatu internetowego Elzewir. Animatorka kultury, zaangażowana w edukację filmową dzieci i młodzieży, pomysłodawczyni i koordynatorka lokalnych wydarzeń kulturalnych, współpracująca ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. W regionie jeleniogórsko-legnickim chciałaby zająć się problemami związanymi z polityką społeczną i kulturalną, promocją przedsiębiorczości wśród osób młodych i bezrobotnych, pozyskaniem inwestorów strategicznych w regionie, współpracą transgraniczną mającą na celu zwiększanie atrakcyjności turystycznej regionu, wsparciem działań na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez tworzenie programów edukacyjnych i rozwój lokalnych bibliotek.

Monika Ankudowicz - 34 lata, pracownik mediów w Radio Złote Przeboje, uczestniczka wielu akcji charytatywnych (Mikołajki w domu dziecka, Przygarnij zwierzaka), wolontariuszka domu dziecka, hospicjum i Jeleniogórskiego Wolontariatu Mondo Cane.

Katarzyna Samulska - 41 lat, absolwentka socjologii w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości, przedsiębiorca. Jej firma zajmuje się nadzorami budowlanymi, kosztorysowaniem budów, projektowaniem dróg, mostów, wnętrz domów.

Najwyżej „rozstawionym” jeleniogórzaninem na liście Nowoczesnej jest Grzegorz Stankiewicz - ur. w 1970 r. w Jeleniej Górze. Ukończył Liceum Ekonomiczne w Jeleniej Górze, politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowo Marketing i Zarządzanie, Studium Handlu Zagranicznego. Koordynator Nowoczesnej w Jeleniej Górze. Od kilkunastu lat prowadzi własną firmę zajmującą się dystrybucją i montażem wykładzin obiektowych Stankiewicz Konstans. W tym roku jego firma wybudowała w naszym mieście obiekt o powierzchni 1500 mkw., gdzie m.in. znajduje się największy w Jeleniej Górze salon sprzedaży drzwi, paneli i wykładzin. Pragnie, by Jelenia Góra wraz z regionem była ostoją dobrze rozwijającej się przedsiębiorczości w oparciu o nowoczesną infrastrukturę. Chciałby, aby parlamentarzyści z naszego regionu lobbowali na rzecz regionu, by pamiętali skąd pochodzą nie tylko w czasie wyborów.

Wśród kandydatów jest również Stanisław Sudoł – prezes Spółki Kupieckiej Zabobrze oraz Konrad Sikora – radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry, były prezes Spółdzielni Socjalnej Patron, absolwent Szkoły Liderów Politycznych. O mandat senatora będzie się ubiegał Norbert Łukaniuk z Jeleniej Góry - inżynier budownictwa, przedsiębiorca. Ma 42 lata, zaangażowany jest społecznie w SP nr 11 w Jeleniej Górze, gdzie jest przewodniczącym Rady Szkoły. Ponadto jest doradcą w Starostwie Jeleniogórskim.

Wczoraj (4.09) działacze nowego ugrupowania zbierali podpisy pod listami poparcia, których w okręgu partie muszą zebrać minimum 5 tysięcy. - Jestem pozytywnie zaskoczony. Ludzie 50 plus oraz młodzież bardzo chętnie podpisują, pozostałym musimy mocno tłumaczyć o Nowoczesnej, ale również nam pomagają – powiedział nr 2 na liście do Sejmu Grzegorz Stankiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1171
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group