Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7043
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe nazwy ulic w Marczycach

Piątek, 31 marca 2017, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Nowe nazwy ulic w Marczycach
Fot. Przemek Kaczałko
Wieś Marczyce w gminie Podgórzyn zyskała nowe nazwy ulic. Decyzję podjęli wczoraj (30.03) radni Rady Gminy Podgórzyn, co spełnia oczekiwania mieszkańców terenu w pobliżu zalewu Sosnówka.

Zgodnie z podjętą uchwałą działce nr 164/3 i dz.164/4 nadaje się nazwę ulica Książęca, drodze 366 nadaje się nazwę ulica Topolowa, dz. nr 160 nadaje się nazwę ulica Miodowa, dz. nr 170/3 nadaje się nazwę ulica Słoneczna, dz. nr 156 nadaje się nazwę ulica Rodzinna, dz. nr 12/8 nadaje się nazwę ulica Potokowa, a działce nr 168/3 nadaje się nazwę ulica Widokowa.

- Uchwały były już wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez sołtysa Marczyc i Radę Sołecką, dlatego jednogłośnie Rada Gminy przyjęła te zmiany – wyjaśnił Czesław Jesinowski, wiceprzewodniczący rady. - Sołtys zorganizował zebranie wiejskie w Marczycach i na nim mieszkańcy zdecydowali o wyborze tych nazw – tłumaczy Mirosław Kalata, wójt Gminy Podgórzyn.

Tym samym uporządkowano drogi w Marczycach, gdzie - jak mówi wójt Podgórzyna – zdarzały się pomyłki np. gdy w rejonie pojawiał się nowy listonosz. - Pani sołtys zwróciła nam uwagę, że mieszkańcy posługują się pocztą Sosnówki i niektóre nazwy się powtarzały. Liczymy na to, że zostanie to prawidłowo wprowadzone i nie będzie problemu z dostarczaniem przesyłek – dodał M. Kalata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group