Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7072
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe miejsca żłobkowe już od czerwca

Piątek, 15 kwietnia 2011, 9:30
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 10:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowe miejsca żłobkowe już od czerwca
Fot. Agrafka
Jeszcze w tym roku w oddziale żłobkowym Miejskiego Przedszkola nr 19 w Jeleniej Górze ma być 30 dodatkowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w wieku do lat trzech. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dokumentację , przebudowę i wyposażenie części budynku przy ul. Różyckiego 21. W planach jest budowa żłobka na Zabobrzu III.

Na parterze budynku pryz ul. Różyckiego ma się pojawić sala dla dzieci z toaletą, pomieszczenie na leżaki oraz dodatkowa szatnia. Na pierwszym piętrze powstanie druga sala dla dzieci z toaletą, a w piwnicy będzie pralnia. Całość zostanie wyposażona w szafki indywidualne dla dzieci, leżaki, naczynia kuchenne, szafki szatniowe, meble ogrodowe oraz inne.

Projekt wykonawca będzie musiał wykonać do 10 czerwca br. Jedynym kryterium jest cena. Zadanie ma szansę na dofinansowanie z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch”.

- Składamy wniosek na dofinansowanie tego zadania w kwocie 140 tys. zł. Taką samą kwotę zabezpieczyliśmy w budżecie miasta. Jest to program Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które będzie wspierało gminy z tego programu przez trzy lata. Obecnie są to mniejsze pieniądze i warunkiem ich przyznania jest deklaracja oddanie obiektu jeszcze w tym roku – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– W związku z tym, że nie zdążylibyśmy wybudować nowego obiektu w takim czasie podjęliśmy decyzję o adaptacji pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych w istniejącym oddziale żłobkowym. W międzyczasie będziemy starali się zachęcić prywatne osoby do prowadzenia takich klubów dziecięcych w obiektach miejskich. Działania te rozpoczniemy w maju br. W planach na przyszły rok, kiedy do pozyskania będą większe kwoty, mamy natomiast budowę nowego żłobka na Zabobrzu III – dodaje wiceszefowa miasta.

Obecnie w oddziale żłobkowym przy ul. Różyckiego jest 75 miejsc dla dzieci w wieku do trzech lat.
– Nabór kart do tego oddziału potrwa do 20 kwietnia, ale już mogę powiedzieć, że zapotrzebowanie jest dwa razy większe niż obecna ilość miejsc. W związku z tym, że w ciągu trzech miesięcy nie da się wybudować nowego obiektu, a pomieszczenia w budynku administracyjne przy ul. Różyckiego nie były nam potrzebne, podjęliśmy z władzami miasta decyzję o dostosowaniu ich do potrzeb dzieci. Moim zdaniem za dwa lata zniknie problem brakujących miejsc dla najmłodszych. Kiedy sześciolatki pójdą do szkół, do przedszkoli będą trafiały już dwulatki. Wówczas zwolnią się miejsca dla najmłodszych dzieci w oddziale żłobkowym – mówi Teresa Herbut, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 19 w Jeleniej Górze.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze maluchy znajdą tu opiekę od września. Do opieki nad nimi dyrekcja planuje zatrudnić dodatkową kadrę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group