Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3952
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe linie MZK z końcem sierpnia

Środa, 20 sierpnia 2014, 8:16
Aktualizacja: Sobota, 23 sierpnia 2014, 8:46
Autor: UM
– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, składanymi m.in. przy okazji zakończenie budowy odcinka ulicy Spółdzielczej, w ostatnich dniach sierpnia br. zostaną uruchomione nowe linie autobusów MZK, nr 21 i 22 – informuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- Planujemy, by pierwsza z nich zaczynała kurs od Zabobrza (ul. Kiepury, Małcużyńskiego i Sygietyńskiego), potem przez Os. Robotnicze i Podwale dojeżdżała do ulicy Skłodowskiej, potem Małej Poczty, a przez Lipową, Okopową, Os. Pomorskie – do Strefy Przemysłowej (ul. Spółdzielcza). Z Lubańskiej prowadzi ul. Sobieszowską, Rataja na os. Orle i tam linia będzie miała swoją pętlę. Druga trasa prowadziłaby od ul. Powstańców Wielkopolskich, potem ulicami: Lipową, Okopową Spółdzielczą, Objazdową do dworca PKP w Cieplicach, stamtąd do apteki „Pod Koroną” i dalej ulicami Staszica, Pod Wałami, na Orle i kończyła się na pętli w Sobieszowie – wyjaśnia prezydent.

Intencją takiego poprowadzenia tras jest przede wszystkim obsługa pracowników w Strefie Przemysłowej, stąd godziny kursowania zsynchronizowane są z harmonogramami zmian w istniejących tam zakładach i konsultowane z przedstawicielami pracodawców. Ponadto otwarcie ulicy Spółdzielczej na odcinku od Lubańskiej do Trasy Czeskiej oznacza praktycznie po raz pierwszy możliwość wytyczenia innej drogi łączącej Cieplice z Zabobrzem, bo dotychczas możliwe to było wyłącznie ulicą Wolności.

- Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia tych linii. Oczywiście w możliwie szybkim czasie zostaną stworzone stałe przystanki i inne elementy istotne dla obsługi ruchu pasażerskiego – dodaje Marcin Zawiła.
Szczegółowe informacje: www.mzkjgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group