Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4252
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe laboratorium na KPSW

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 17:56
Aktualizacja: Wtorek, 17 listopada 2015, 17:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe laboratorium na KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Od miesiąca studenci pierwszego roku kierunku dietetyki korzystają z nowoczesnego laboratorium chemicznego na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Dzisiaj (16.11) odbyło się oficjalne otwarcie pracowni, którą w całości uczelnia sfinansowała ze środków własnych.

Pracownia została wyposażona w meble i urządzenia laboratoryjne posiadające między innymi atest higieniczności E1 zgodnie z normą PN-EN 717-1:2006, a także spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada oznaczenia CE. Studenci będą mogli prowadzić pod fachowym okiem badania m.in. na takich urządzeniach jak dygestorium, refrakto-polarymetr, czy spektrofotometr. Inwestycja kosztowała niemal 171 tys. zł.

- Jest to duży krok w XXI wiek. Jest to inwestycja z całą pewnością słuszna i trafna – zaznaczył rektor KPSW, prof. Marian Ursel. Chcemy otwierać kierunki interdyscyplinarne i to laboratorium nie będzie stało puste, nie będzie się marnowało – dodał rektor karkonoskiej uczelni.

- Przygotowujemy i oswajamy naszych studentów do kontaktu z chemikaliami, bo prawda jest taka, że w szkołach ponadgimnazjalnych z laboratorium mieli mało do czynienia i dało się zauważyć, że pierwsze podejście do stołu laboratoryjnego to strach w oczach i drżenie rąk – powiedział wykładowca z KPSW Eugeniusz Gronostaj dodając, że studenci szybko nabrali wprawy i aktywnie włączają się w proces edukacyjny.

Nowa pracownia będzie też wykorzystywana na kierunku edukacja techniczno-informatyczna. - Będą tu robione badania i analizy procesów zachodzących w ogniwach – podkreślił E. Gronostaj.

- Laboratorium jest bardzo profesjonalnie wyposażone, zajęcia są bardzo fajne – oceniła Marzena Gadzina z pierwszego roku dietetyki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Prof. Marian Ursel zapowiedział jednocześnie, że wkrótce powstanie kolejne laboratorium, którego szczegółów póki co nie chciał zdradzić.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group