Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 6690
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe kierunki w KANS

Wtorek, 28 marca 2023, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe kierunki w KANS
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze planuje uruchomienie nowych kierunków nauczania. O szczegółach podczas konferencji prasowej mówiły przedstawicielki uczelni oraz dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta.

W planach KANS są trzy nowe kierunki:
- zarządzanie i jakość
- zarządzanie - ekonomia i finanse
- Big Data w analityce ekonomicznej i społecznej.

Rektor uczelni dr n. med. Wioletta Boznańska dziękowała zespołom, które przygotowały wnioski do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jesteśmy podekscytowani i usatysfakcjonowani. Jeśli ministerstwo i Polska Komisja Akredytacyjna prędko skończą swoje działania, to planujemy otworzyć nowe kierunki już w październiku 2023 roku - dodała dr Beata Telążka, prorektor KANS.

Przedstawiciel Urzędu Miasta nie krył zadowolenia, że jeleniogórska uczelnia odpowiada na zapotrzebowanie rynku.

Uczelnia nie zwalnia tempa, co mnie cieszy niezmiernie. Zrobiliśmy wśród maturzystów i uczniów klas trzecich szkół średnich i wynika z niej, że otwieranie nowych kierunków, wychodzących naprzeciw młodym ludziom - byłoby receptą, żeby młodzież nie odpływała z miasta - podkreślił Piotr Iwaniec, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Zapotrzebowanie na propozycje, które składamy jest znaczące. Potwierdzeniem jest to, że w Polsce mamy 55 tysięcy podmiotów, które działają na zasadzie e-biznesu. Dodatkowo, 77 proc. społeczeństwa korzysta z takich form komunikacji z podmiotami sprzedającymi czy udostępniającymi dobra - mówiła dr Urszula Banaszczak-Soroka, ekonomistka, która dodała, że niezwykle ważnym aspektem jest też rozwój uczelni.

Twoja reakcja na artykuł?

17
35%
Cieszy
18
37%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group