Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7053
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe inwestycje w gminie Podgórzyn

Sobota, 27 grudnia 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mea
Region: Nowe inwestycje w gminie Podgórzyn
Fot. Archiwum Gminy
Budowa przedszkola w Podgórzynie, boiska wielofunkcyjnego w Przesiece, szatni sportowej w Miłkowie, zagospodarowanie Góry Witosza oraz placu przy fontannie w Miłkowie to jedynie część z planowanych inwestycji w 2015 r. – Będziemy składać wnioski o dotacje unijne na różne przedsięwzięcia – mówi wójt Mirosław Kalata.

Do obecnego przedszkola chodzi ok. 60. Dzieci. Ich liczba w przyszłych latach będzie rosła. – Tymczasem dotychczasowa lokalizacja obiektu nie pozwala na jego rozbudowę, bo z jednej strony jest ruchliwa ulica, z drugiej rzeka, a po bokach stoją budynki. Dlatego szukamy innego terenu na tę inwestycję. Prowadzimy rozmowy z prywatnymi właścicielami gruntów, które odpowiadałyby potrzebom przedszkolaków – twierdzi Mirosław Kalata.Przygotowywana jest dokumentacja, na którą przeznaczono ok. 100 tys. zł. Urząd będzie również składał wnioski o dotacje.

- Powstaje również dokumentacja za ok. 300 tys. zł na budowę boiska do gry w piłkę nożną, siatkową oraz koszykową w Przesiece. Tu również szukamy jeszcze dogodnego miejsca bliżej centrum, by mogły odbywać się w tej turystycznej miejscowości różne imprezy sportowe – mówi wójt.

Z kolei przy boisku w Miłkowie planowana jest budowa szatni sportowej, której tu obecnie brakuje.

- Chcielibyśmy również zabezpieczyć i uatrakcyjnić Górę Witosza. Natomiast w Miłkowie trzeba wykonać ławeczki przy fontannie, utwardzić nawierzchnię na placu oraz przenieść plac zabaw bliżej centrum i bliżej boiska, by całość tworzyła atrakcyjne miejsce do rekreacji – podkresla Mirosław Kalata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group