Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5003
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe Cieplice i Kilińskiego bez zmian

Piątek, 29 czerwca 2018, 11:39
Aktualizacja: Sobota, 30 czerwca 2018, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe Cieplice i Kilińskiego bez zmian
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry radni zajęli się trzema projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dwa z nich odrzucili, a jeden przyjęli.

Po przejściu procedury związanej z publicznym wyłożeniem, rozstrzygnięciem uwag i pracami w Komisji Rozwoju, radni na sesji mieli zdecydować ostatecznie o uchwaleniu MPZP dla rejonów ulic Kamiennogórskiej, Kilińskiego oraz tzw. Nowych Cieplic (w okolicy ul. Wróblewskiego). Pierwszy z nich został przyjęty, a dwa pozostałe nie spotkały się z poparciem większości radnych.

- Plan dotyczący Nowych Cieplic praktycznie nic nie zmienia, bo zapisy ze starego planu z 1999 roku zostały właściwie przepisane. Jestem zaskoczony takim podejściem radnych - stwierdził Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Wątpliwości radnych dotyczyły m.in. możliwości zabudowy w rejonie ulicy Wróblewskiego do wysokości 20 metrów, ale jak tłumaczy zastępca Marcina Zawiły - poprzedni plan obowiązuje i taką zabudowę przewidywał, a zmienione studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które nie daje możliwości tak wysokiej zabudowy obowiązuje tylko tam, gdzie planu miejscowego nie było.

- Nie ma działania prawa wstecz i z tego, co wiem - na tych terenach, które są prywatne już nawet pozwolenia na budowę zostały wydane, więc to walka o pietruszkę i udowodnienie kto jest ważniejszy, kto za, a kto przeciw - dodał J. Łużniak, który nie krył również zdziwienia decyzją w sprawie planu dla ul. Kilińskiego i okolic.

Dyskusja rozwinęła się wokół terenu, gdzie miała powstać galeria handlowa (między 1 Maja a Kilińskiego). Część radnych ma pomysł, aby tam powstał teren rekreacyjny, miejsce spotkań dla rodzin, młodzieży, ale w proponowanym planie (choć nie wykluczał i takiej funkcji) stawiano przede wszystkim na zabudowę.

- Większość radnych przy poprawkach była za lub wstrzymywała się, a na koniec byli przeciw. Zastanawiam się, co chcieli osiągnąć, bo takim głosowaniem doprowadzili, że nic na tym terenie nie można zrobić i obowiązuje plan, który dopuszcza tam wyłącznie obiekt handlowy o powierzchni powyżej 2 tys. mkw., a wszyscy wiemy, że taki obiekt nie powstanie i chcieliśmy tych zmian - powiedział zastępca włodarza miasta.

Plan dla rejonu ulicy Kamiennogórskiej został przyjęty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group