Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7119
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe boisko na jeleniogórskim Zabobrzu

Czwartek, 18 października 2012, 7:44
Aktualizacja: Piątek, 19 października 2012, 8:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: Nowe boisko na jeleniogórskim Zabobrzu
Fot. Mea
– Wreszcie mamy gdzie grać w piłkę nożną i to bezpiecznie. Wcześniej były stare, zniszczone bramki i zwykła trawa – mówił Kamil Szaciło–Kulikowski, uczeń II klasy Gimnazjum nr 4, piłkarz z Karkonoskiego Klubu Sportowego w Jeleniej Górze o nowym boisku do piłki nożnej, którego otwarcie odbyło się wczoraj (17.10.) przy Gimnazjum nr 4. Inwestycja kosztowała ok. 400 tys. zł, a sfinansowana została przez jeleniogórski Urząd Miasta.

- Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła zyskała nowoczesne boisko szkolne do gry w piłkę nożną. Tym bardziej, że mamy w autorskim programie nauki przewidziane zajęcia z piłki nożnej. Na boisku zostały wydzielone również tory do biegania. Mamy nadzieję, że w przyszłości rozbudujemy naszą bazę sportową i powstanie bieżnia, czy też piaskownica do skoków w dal, a terenu zielonego pod takie inwestycje mamy dosyć sporo – podkreślała Beata Toczek, dyrektor Gimnazjum nr 4.

Nowoczesne boisko prezentuje się bardzo dobrze. - Wykonano sztuczne podłoże z granulatem, ustawiono nowe bramki oraz ogrodzono boisko siatką tzw. piłkochwytami. Chcielibyśmy również, by zamontowano tu oświetlenie, aby w okresie jesienno-zimowym móc dłużej pograć - mówił Leszek Harapin, nauczyciel Wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 4.

- Na budowę boiska wykorzystano pieniądze z programu przeciwdziałania alkoholizmowi. Ma ono służyć nie tylko uczniom, ale również okolicznym mieszkańcom – mówiła Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group