Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6063
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe autobusy i system sprzedaży elektronicznej w MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 września 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
12 nowych autobusów oraz elektroniczny system sprzedaży biletów ma szansę trafić do jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Do końca września br. spółka złoży kolejny wniosek o dofinansowanie doposażenia zakładu. Wszystko ma kosztować ponad 15 mln zł.

Obecnie średni wiek taboru MZK to 14 lat. Jeśli wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony, spółka miałaby szansę zakupu już w przyszłym roku dwunastu autobusów, każdy na około 100 pasażerów.

- Pojazdy mają być ekologiczne (dostosowane do norm unijnych ) i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mają również mieć system do podgrzewania i chłodzenia silnika. W każdym autobusie byłaby zamontowana kamera, która pomogłaby wyeliminować wandali i kieszonkowców. Będą również bramki liczące pasażerów – wylicza Marek Woźniak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze.

Koszt zakupu autobusów szacuje się na 9 mln 310 tys. zł. Za 5 mln 800 tys. zł natomiast zakupiony zostanie elektroniczny system sprzedaży biletów, w ramach którego pojawią się m.in. automaty w autobusach i na przystankach MZK na karty i pieniądze.

- Miasto oczywiście gratuluje spółce aktywnego działania i popiera inicjatywę, co oznacza, że zabezpieczy wkład własny do tego zadania – zapewnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 20-09-2012 9:56
to te automaty to może czy to już pewne?
~jaaa 20-09-2012 10:05
a kiedy będzie klimatyzacja w autobusach???? (działająca)
~xyz 20-09-2012 10:11
przede wszystkim wprowadzić bilety czasowe!
~nemo gdzie 20-09-2012 10:17
Gdzie jest SKM ?! A może by tak zrobić "Kartę Miejską" ?
~uzi 20-09-2012 10:23
Koncert życzeń prezesia Woźniaka...
rymcycymcy 20-09-2012 10:26
System chłodzenia silnika ? :) ...jakie to innowacyjne ! Rozumiem, że do tej pory po prostu polewano konie wodą ? ;)
~sri lanka 20-09-2012 11:36
Tylko jedna kamera ? * i kierowca ma się czuć bezpieczny mieszkam w uk tu w piętrowym jest 14 kamer i wsiada się przodem odbijając kartę oyster jest bardzo pomyślane polecam
~ 20-09-2012 12:32
KIEDY W KOŃCU BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ BILET SMS-EM a po za tym mam nadzieje że te nowe autobusy nie będą małe ciasne popierdółki z 2 siedzeniami na krzyż
~LUDZIE 20-09-2012 13:55
ani jednego pozytywnego wpisu ,wam to nikt i nic nie dogodzi , nie robią nic ŹLE, robią coś też ŹLE , masakra z wami , nikt tu was nie trzyma ,stan wojenny dawno się skończył i po kraju można się poruszać swobodnie - szerokiej drogi
~nemo gdzie 20-09-2012 15:54
Mój wpis jest neutralny, a nawet zawarłem w nim dobrą propozycję.
~qqq 20-09-2012 16:06
do wpisu z 12;32 chyba jesteś za mlody za młoda to było w jeleniej ale chyba się nie przyjeło i wycofali kiedyś chwaliło się jakieś duże miasto jako innowacje a u nas to już przerabiali pewnie utrzymanie serwisu drogie przy sprzedaży paru biletów w tygodniu
~MM 20-09-2012 16:28
Czyli nadchodzi koniec dla starych jelczy.. chyba a szkoda bo MZK mogło by chociaż jednego wyremontować do stanu oryginalnego i zarejestrować poczciwe M11 na zabytek i mogła by być nie lada atrakcja.. a tak pewnie pojadą do kasacji a zastąpią je "super" Many jak te co teraz "jeżdżą" ale chyba w zajezdni bo większość ma problemy z elektroniką.. na Ulicach Jelonki chętnie bym widział najnowsze autosany.. autobusy naprawdę z klasą i przede wszystkim serwis w polsce :)
~... 20-09-2012 17:14
wszystko fajnie, tylko nie rozumiem dlaczego na trasy dalsze np. Gruszków, Bukowiec itd. jadą tylko starocie?
~... 20-09-2012 17:22
wszystko fajnie, tylko nie rozumiem dlaczego na trasy dalsze np. Gruszków, Bukowiec itd. jadą tylko starocie?
~do 13:55 20-09-2012 21:31
:) pozdrawiam
JanorW 20-09-2012 22:08
W Jeleniej Górze, można już zakupić bilet (normalny, ulgowy) w autobusach MZK. Wystarczy mieć w komórce dostęp do Internetu, zainstalować darmową aplikację i już możemy zakupić bilet. Kiedy już mamy zainstalowaną aplikację i środki na koncie, wsiadając do autobusu wpisujemy numer boczny autobusu, rodzaj biletu (normalny, ulgowy), zatwierdzamy i już ... jedziemy legalnie :) W czasie kontroli, otwieramy zakładkę 'kontrola', a tam jest pokazany nasz bilet. Zapraszam na stronę MZK, gdzie jest opis całej procedury, a jest prosta i łatwa. Oto link, który w pełni poinstruuje: http://www.mzk.jgora.pl/pl/platnosci-za-bilet-przy-pomocy-telefonu-komorkowego/artykul Pozdrawiam, Jerzy Wrona, Członek Zarządu MZK sp. z o. o. w Jeleniej Górze
JanorW 20-09-2012 22:31
W Jeleniej Górze, można już zakupić bilet (normalny, ulgowy) w autobusach MZK. Oczywiście chodzi o zakup biletu prze telefon komórkowy.
~ 20-09-2012 23:27
we Wrocławiu automaty gotówkowe powyłączali bo połykały pieniądze, nie wydając biletów ani reszty. Jeśli to będą takie same to pogratulować pomysłu. Automaty na karty są funkcjonalne i nawet w kilku językach można je obsługiwać, ale co mają zrobić staruszki, które w życiu karty bankomatowej w ręce nie miały???
~Tom 21-09-2012 18:22
Może tak kolejne Solarisy np. Urbino 15. Biletomaty to bardzo dobry pomysł, szczególnie w środku autobusu.
~do 16:16 21-09-2012 23:39
no skoro wogóle nie poinformowali że mają taki system to nic dziwnego że nikt z tego nie korzystał ja na to czekam od 5 lat (tyle tu mieszkam)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group