Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe autobusy i system sprzedaży elektronicznej w MZK?

Czwartek, 20 września 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
12 nowych autobusów oraz elektroniczny system sprzedaży biletów ma szansę trafić do jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Do końca września br. spółka złoży kolejny wniosek o dofinansowanie doposażenia zakładu. Wszystko ma kosztować ponad 15 mln zł.

Obecnie średni wiek taboru MZK to 14 lat. Jeśli wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony, spółka miałaby szansę zakupu już w przyszłym roku dwunastu autobusów, każdy na około 100 pasażerów.

- Pojazdy mają być ekologiczne (dostosowane do norm unijnych ) i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mają również mieć system do podgrzewania i chłodzenia silnika. W każdym autobusie byłaby zamontowana kamera, która pomogłaby wyeliminować wandali i kieszonkowców. Będą również bramki liczące pasażerów – wylicza Marek Woźniak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze.

Koszt zakupu autobusów szacuje się na 9 mln 310 tys. zł. Za 5 mln 800 tys. zł natomiast zakupiony zostanie elektroniczny system sprzedaży biletów, w ramach którego pojawią się m.in. automaty w autobusach i na przystankach MZK na karty i pieniądze.

- Miasto oczywiście gratuluje spółce aktywnego działania i popiera inicjatywę, co oznacza, że zabezpieczy wkład własny do tego zadania – zapewnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
134
Nigdy
24%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group