Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7258
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe autobusy i system sprzedaży elektronicznej w MZK?

Czwartek, 20 września 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
12 nowych autobusów oraz elektroniczny system sprzedaży biletów ma szansę trafić do jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Do końca września br. spółka złoży kolejny wniosek o dofinansowanie doposażenia zakładu. Wszystko ma kosztować ponad 15 mln zł.

Obecnie średni wiek taboru MZK to 14 lat. Jeśli wniosek zostałby pozytywnie rozpatrzony, spółka miałaby szansę zakupu już w przyszłym roku dwunastu autobusów, każdy na około 100 pasażerów.

- Pojazdy mają być ekologiczne (dostosowane do norm unijnych ) i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mają również mieć system do podgrzewania i chłodzenia silnika. W każdym autobusie byłaby zamontowana kamera, która pomogłaby wyeliminować wandali i kieszonkowców. Będą również bramki liczące pasażerów – wylicza Marek Woźniak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze.

Koszt zakupu autobusów szacuje się na 9 mln 310 tys. zł. Za 5 mln 800 tys. zł natomiast zakupiony zostanie elektroniczny system sprzedaży biletów, w ramach którego pojawią się m.in. automaty w autobusach i na przystankach MZK na karty i pieniądze.

- Miasto oczywiście gratuluje spółce aktywnego działania i popiera inicjatywę, co oznacza, że zabezpieczy wkład własny do tego zadania – zapewnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group