Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6943
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe auta dla policji

Czwartek, 17 grudnia 2020, 7:01
Autor: WAC
Region: Nowe auta dla policji
Fot. policja
Flota radiowozów policyjnych garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych kilkanaście pojazdów - zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Wszystkie auta zostały kupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego i WFOŚiGW we Wrocławiu.

Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Są to samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz operacyjnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą sprawdzały się w trakcie realizacji konkretnych zadań - specjalny pojazd marki Kawasaki Mule, który trafi do KPP w Złotoryi będzie wykorzystywany w trudno dostępnych miejscach.

Spośród nowych 16 aut, 4 pojazdy to samochody elektryczne, które są przyjazne środowisku. 12 pojazdów zostało kupionych częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego (50% na 50%). Z kolei samochody elektryczne zostały sfinansowane przez KGP i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt nowych pojazdów to ponad 2,1 mln złotych.

Nowe radiowozy to pojazdy marek: Kia, Hyundai, Volkswagen i Kawasaki - zarówno furgon, jak i auta osobowe o pojemności od 1501 cm³ do 1968 cm³ (poza samochodami elektrycznymi i kawasaki). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Głogowie, Świdnicy i Złotoryi.

Dzięki działaniom służby logistycznej dolnośląskiej komendy i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi oraz WFOŚiGW we Wrocławiu flota naszego garnizonu jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze auta - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z policji dolnośląskiej. - Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Twoja reakcja na artykuł?

12
41%
Cieszy
4
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
14%
Złości
7
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
978
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group