Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6751
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe, a nie świecą

Środa, 24 lutego 2021, 6:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowe, a nie świecą
Fot. WAC
Powraca temat nieczynnych latarni ulicznych w niektórych miejscach Jeleniej Góry. Tym razem z prośbą o interwencję w tej sprawie zadzwonił do naszej redakcji kolejny Czytelnik.
Poruszając się drogami na Zabobrzu zauważyłem, że od kilku tygodni nie świeci się bardzo wiele latarni na odcinku od Galerii Sudeckiej, do Alei Konstytucji 3 Maja - mówi nasz Czytelnik. - Szczególnie dotyczy to prawej strony jezdni. Podobny problem występuje też na skrzyżowaniu ulic Bacewicz i Jana Pawła II. W tym ostatnim miejscu ostatnio doszło w godzinach wieczornych do groźnej kolizji drogowej. W sprawie tej interweniowałem w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów, niestety latarnie jak nie świeciły tak nadal nie świecą.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta - za wyjątkowo uciążliwe awarie oświetlenia drogowego odpowiedzialne są stare szafy sterownicze.

W sytuacji kiedy nowe są lampy i ich okablowanie to stare szafy, nieprzystosowane do nowych warunków, powodują awarie - tłumaczy C. Wiklik. - Całość ich wymiany będzie kosztowała ponad 800 tys. zł. Połowa tej kwoty zostanie zainwestowana w najbliższym czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
4%
Cieszy
48
52%
Hahaha
3
3%
Nudzi
2
2%
Smuci
13
14%
Złości
22
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group