Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 24 grudnia
Imieniny: Adama, Ewy
Czytających: 10741
Zalogowanych: 67
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Nowa winda w DPS

Czwartek, 26 listopada 2020, 13:22
Autor: WAC
Sosnówka: Nowa winda w DPS
Fot. Starostwo Powiatowe
To duże ułatwienie w wykonywaniu codziennych czynności dla osób starszych będących pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce. Kilka dni temu w placówce została oddana do użytku zmodernizowana winda osobowa.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał dyrektor DPS Jarosław Malec. Z tej okazji specjalne życzenia seniorom z DPS - u przesłał starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski.

Dźwig osobowy, z którego do tej pory korzystali mieszkańcy DPS – u miał ponad 20 lat i był bardzo awaryjny. To sprawiało duże problemy z dostarczaniem seniorom posiłków i z korzystaniem przez nich z pomieszczeń rehabilitacyjnych.

W ramach zakończonej właśnie inwestycji wykonano remont szybu windy oraz wymieniono na nową jej kabinę. Koszt zadania to ponad 94 tysiące złotych. Środki te po połowie pochodziły z dotacji pozyskanej z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i środków własnych DPS.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnych mszach świętych?

Oddanych
głosów
600
Tak
19%
Tak i zawsze przyjmuję komunię św.
6%
Tak, ale regularnie nie przyjmuję komunii św.
7%
Nie
68%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Te produkty i napoje "aktywują" raka
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Nekrologi
Fatalny początek świąt. 5 osób spłonęło w Passacie!
 
Karkonosze
Czy Karkonosze są starsze od dinozaurów?
 
Aktualności
Życzenia od wójta Jeżowa Sudeckiego
 
Kościół i wiara
Przepiękna szopka w Cieplicach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group