Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6981
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa ulica, remont schodków i wstydliwego parkingu w planach

Środa, 22 kwietnia 2015, 7:28
Aktualizacja: Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowa ulica, remont schodków i wstydliwego parkingu w planach
Fot. Angela
Pomiędzy ul. 1 Maja i Kilińskiego (nieopodal Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli) powstanie nowa ulica, a kamienne schodki, prowadzące na główny deptak miasta zostaną wyremontowane. Oblicze zmienić ma również wstydliwy, dziurawy plac, na którym nie tylko klienci DODN–u zostawiają swoje samochody. W tym roku powstanie co prawda tylko projekt tego zadania, ale…

O potrzebie utwardzenia parkingu przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli (za popularną „Handlówką”) pisaliśmy wielokrotnie. Miejsce niemal przez cały rok wygląda jak jedna wielka kałuża. Po kostki w błocie brodzą miejscowi, ale i przyjezdni szkoleni przez ośrodek. Wiosną i latem jest tu sucho, ale przez cały rok na dziurach można poważnie uszkodzić zawieszenie samochodu.

Nie mniejszą potrzebą jest remont tzw. Kamiennych Schodków, prowadzących z tego parkingu na ul. 1 Maja. Korzysta z nich wielu, również tych, skracających sobie drogę z ul. Kilińskiego do centrum. A stan techniczny schodów pozostawia wiele do życzenia.

Wygodny wjazd na parking, a także przejście z ul. Kilińskiego na ul. 1 Maja ma natomiast umożliwić stworzenie nowej ulicy, która będzie się nazywać ul. Kostiala – czyli nazwiskiem księdza prałata parafii pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze z lat 1949-1972.

Jelenia Góra wiele temu człowiekowi zawdzięcza. To dzięki niemu Kościół pw. Świętych Erazma i Pankracego zyskał nowy wystrój, trzy nowe dzwony oraz nagłośnienie. Jak wynika z przekazów, msze św. odprawiane przez D. Kostiala gromadziły wiernych w nieprzeliczonej liczbie.

- Nowa ulica będzie miała nieco inny przebieg niż obecny trakt biegnący przy ogrodzeniu terenu, na którym miał powstać Focus Park – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Będzie biegła bardziej na skos – dodaje.

Zgodnie z projektem ulica ma mieć nową kanalizację deszczową i oświetlenie. Projekt całości ma być gotowy do 16 listopada br. Co do jego realizacji, konkretnego terminu jeszcze nie ma. To będzie zależało od zasobności jeleniogórskiej kasy. Wiadomo jednak, że prace nie zaczną się wcześniej niż w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group