Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6062
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa uczelnia w naszym mieście

Wtorek, 8 kwietnia 2008, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: jer
JELENIA GÓRA: Nowa uczelnia w naszym mieście
Fot. Archiwum
– To radosna nowina dla jeleniogórzan i mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej – mówi Wacław Demecki, założyciel Wyższej Szkoły Menedżerskiej. – Prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzieliła zgody na utworzenie uczelni niepublicznej pn. Wyższa Szkoła Menedżerska w Jeleniej Górze.

Jeleniogórska Wyższa Szkoła Menedżerska powstaje na bazie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego legnickiej WSM. – Zespół naukowy i administracyjny nowej jednostki czeka ogrom pracy, ale uruchomienie jeleniogórskiej uczelni jest o tyle łatwiejsze, że od dwóch lat w Sobieszowie mamy swój obiekt po zespole szkół przemysłu drzewnego – dodaje dr Józef Kusiak, wicekanclerz uczelni.

– Kompleks budynków przechodzi teraz gruntowną modernizację. Tworzymy m.in. bardzo nowoczesną salę audiowizualną, w pełni skomputeryzowaną, wyposażoną w najnowsze urządzenia. Słowem – na miarę XXI wieku. Muszę dodać, że władze Jeleniej Góry tworzą dobry klimat wokół naszej uczelni, co dodatkowo mobilizuje nas do pracy.

Na początek jeleniogórska WSM będzie kształciła na kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz matematyka. – Już myślimy o kolejnych specjalnościach, jak np. pedagogika (II stopień), socjologia i psychologia – dodał dr Kusiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group