Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Nowa szkoła przy DPS

Czwartek, 14 października 2021, 10:47
Autor: WAC
Miłków: Nowa szkoła przy DPS
Fot. WAC
Z udziałem członków władz powiatu karkonoskiego odbyła się wczoraj (13.10) uroczystość otwarcia nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w DPS „Junior” w Miłkowie od 1 listopada będą odbywać zajęcia szkolne w nowym miejscu. Na działalność edukacyjną został przeznaczony pawilon B, który został odremontowany, zaadoptowany i wyposażony zgodnie z aktualnymi standardami i wymaganiami sanitarnymi. Do pomieszczeń kupiono również nowe meble posiadające odpowiednie certyfikaty oraz wyposażenie odpowiadające potrzebom kształcenia uczniów z ciężkim i umiarkowanym stopniem upośledzenia umysłowego. Koszt adaptacji obiektu wyniósł 150 tysięcy złotych. Środki te pochodziły z budżetu powiatu karkonoskiego.

Gdy w 2019 roku wizytowałem szkołę obiecałem uczniom i pracownikom szkoły przy DPS „Junior”, że jako Zarząd Powiatu zrobimy wszystko, aby poprawić warunki pracy i nauki poprzez przeniesienie jej do nowej siedziby – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Warunki techniczne obiektu, gdzie wcześniej funkcjonowała szkoła były trudne. Były tam zawilgocone ściany, sale lekcyjne były zlokalizowane w przyziemiu. Dodatkowo był to stary budynek z mnóstwem barier architektonicznych, położony około 700 metrów od kompleksu DPS-u.
Uczniami szkoły są osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, a często też ruchowymi. Przemieszanie się ich do szkoły było dużym problemem szczególnie gdy była brzydka pogoda. Dlatego uznaliśmy, że najlepszą lokalizacją dla szkoły będzie teren DPS - u, tam, gdzie dzieci mieszkają. Wyremontowaliśmy pomieszczenia i dziś możemy się cieszyć nowoczesną placówką, bardzo dobrze wyposażoną i bez barier architektonicznych - dodaje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group