• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 3:59
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1736
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nowa świetlica z siedzibą strażaków w Starej Kamienicy

Wiadomości: Region
Czwartek, 19 września 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mea
Fot. UG Stara Kamienica
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej z pomieszczeniami garażowymi dla OSP w Starej Kamienicy odbyło się w zeszłą niedzielę (15.09.). Uroczystość poprzedziła Msza Dożynkową w kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz do nowego obiektu.

Inwestycja zrealizowana została w ramach programu europejskiego „Rozwój Obszarów Wiejskich”. Jej koszt to ok. 900 tys. zł, z czego ok. 370 tys. zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej, resztę zapłaciła Gmina Stara Kamienica.

- Ponieważ Stara Kamienica nie posiadała świetlicy wiejskiej, narodził się pomysł, by na miejscu starego folwarku wybudować nowy budynek ze świetlicą i siedzibą strażaków. Teren, który szpecił okolicę, został uprzątnięty, a zabytkowe mury po folwarku zabezpieczone – powiedział Mariusz Marek, zastępca wójta.

- Budowę garaży sfinansowała Gmina i tu będzie znajdować się nowa siedziba OSP. Stara nie spełniała już wymogów. Nad garażami wybudowana została świetlica z zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz sala o wymiarach ok. 100 metrów kwadratowych. Złożyliśmy kolejny wniosek w ramach programu „Rozwój Obszarów Wiejskich” na doposażenie świetlicy w meble, sprzęt multimedialny i kuchenny – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-09-2013 12:23
Oczywiście ani jednego zdjęcia nowego obiektu, bo i po co. Ważniejsze są kościelne uroczystości.
~ololek 19-09-2013 15:11
a kiedy to nowe remizy powstana w innych miejscowosciach? w starej kamienicy pani swiatek nardzo dobrze wie gdzie uderzac w tej sprawie. co do kopanca to pan mariusz marek tez wie gdzie uderzyc...w koncu wice wójt..a co z mala kamienica, rybnica, wojcieszycami i chromcem? tamtejsze siedziby strazakow spelniaja wymogi?? w wojcieszycach to nawet porzadnego wyjazdu nie ma, w malej to samo...
~jaceko 19-09-2013 15:33
W Małej Kamienicy nie ma co myśleć o remizie bo i nie ma dla kogo,mobilność tej jednostki jest zerowa a w syrenie na remizie mieszkają ptaki.Dostali też land rovera i nie wiadomo co się z nim dzieje. Wojcieszyce hmm?? Jednostka bardzo prężna,zawsze gotowa,jest to na pewno będzie kolejna do takiej inwestycji,tylko że jak narazie w Starej Kamienicy i w Kopańcu budowane były śwetlice wiejskie z garażami dla OSP a Wojcieszyce już mają więc nie były brane pod uwagę.
~ksawercia 20-09-2013 17:00
A nie pisałam ,że bez kropideł i kościelnej celebry się nie obejdzie? W końcu nie żyjemy w Iranie, jeno w europejskim katolandzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
309
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group