Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8147
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowa świetlica z siedzibą strażaków w Starej Kamienicy

Czwartek, 19 września 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mea
Region: Nowa świetlica z siedzibą strażaków w Starej Kamienicy
Fot. UG Stara Kamienica
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej z pomieszczeniami garażowymi dla OSP w Starej Kamienicy odbyło się w zeszłą niedzielę (15.09.). Uroczystość poprzedziła Msza Dożynkową w kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz do nowego obiektu.

Inwestycja zrealizowana została w ramach programu europejskiego „Rozwój Obszarów Wiejskich”. Jej koszt to ok. 900 tys. zł, z czego ok. 370 tys. zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej, resztę zapłaciła Gmina Stara Kamienica.

- Ponieważ Stara Kamienica nie posiadała świetlicy wiejskiej, narodził się pomysł, by na miejscu starego folwarku wybudować nowy budynek ze świetlicą i siedzibą strażaków. Teren, który szpecił okolicę, został uprzątnięty, a zabytkowe mury po folwarku zabezpieczone – powiedział Mariusz Marek, zastępca wójta.

- Budowę garaży sfinansowała Gmina i tu będzie znajdować się nowa siedziba OSP. Stara nie spełniała już wymogów. Nad garażami wybudowana została świetlica z zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz sala o wymiarach ok. 100 metrów kwadratowych. Złożyliśmy kolejny wniosek w ramach programu „Rozwój Obszarów Wiejskich” na doposażenie świetlicy w meble, sprzęt multimedialny i kuchenny – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group