Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa świetlica z siedzibą strażaków w Starej Kamienicy

Wiadomości: Region
Czwartek, 19 września 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: Mea
Fot. UG Stara Kamienica
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej z pomieszczeniami garażowymi dla OSP w Starej Kamienicy odbyło się w zeszłą niedzielę (15.09.). Uroczystość poprzedziła Msza Dożynkową w kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz do nowego obiektu.

Inwestycja zrealizowana została w ramach programu europejskiego „Rozwój Obszarów Wiejskich”. Jej koszt to ok. 900 tys. zł, z czego ok. 370 tys. zł zostało dofinansowane z Unii Europejskiej, resztę zapłaciła Gmina Stara Kamienica.

- Ponieważ Stara Kamienica nie posiadała świetlicy wiejskiej, narodził się pomysł, by na miejscu starego folwarku wybudować nowy budynek ze świetlicą i siedzibą strażaków. Teren, który szpecił okolicę, został uprzątnięty, a zabytkowe mury po folwarku zabezpieczone – powiedział Mariusz Marek, zastępca wójta.

- Budowę garaży sfinansowała Gmina i tu będzie znajdować się nowa siedziba OSP. Stara nie spełniała już wymogów. Nad garażami wybudowana została świetlica z zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz sala o wymiarach ok. 100 metrów kwadratowych. Złożyliśmy kolejny wniosek w ramach programu „Rozwój Obszarów Wiejskich” na doposażenie świetlicy w meble, sprzęt multimedialny i kuchenny – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-09-2013 12:23
Oczywiście ani jednego zdjęcia nowego obiektu, bo i po co. Ważniejsze są kościelne uroczystości.
~ololek 19-09-2013 15:11
a kiedy to nowe remizy powstana w innych miejscowosciach? w starej kamienicy pani swiatek nardzo dobrze wie gdzie uderzac w tej sprawie. co do kopanca to pan mariusz marek tez wie gdzie uderzyc...w koncu wice wójt..a co z mala kamienica, rybnica, wojcieszycami i chromcem? tamtejsze siedziby strazakow spelniaja wymogi?? w wojcieszycach to nawet porzadnego wyjazdu nie ma, w malej to samo...
~jaceko 19-09-2013 15:33
W Małej Kamienicy nie ma co myśleć o remizie bo i nie ma dla kogo,mobilność tej jednostki jest zerowa a w syrenie na remizie mieszkają ptaki.Dostali też land rovera i nie wiadomo co się z nim dzieje. Wojcieszyce hmm?? Jednostka bardzo prężna,zawsze gotowa,jest to na pewno będzie kolejna do takiej inwestycji,tylko że jak narazie w Starej Kamienicy i w Kopańcu budowane były śwetlice wiejskie z garażami dla OSP a Wojcieszyce już mają więc nie były brane pod uwagę.
~ksawercia 20-09-2013 17:00
A nie pisałam ,że bez kropideł i kościelnej celebry się nie obejdzie? W końcu nie żyjemy w Iranie, jeno w europejskim katolandzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group