Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12479
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa radna w Jeleniej Górze

Piątek, 17 stycznia 2020, 7:50
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 8:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowa radna w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Julia Papaj dołączyła do grona radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Podczas XVI sesji złożyła ślubowanie, obejmując mandat po Piotrze Miedzińskim. Nowa radna zasiadła obok swojego syna – Huberta i dołączyła do jego klubu radnych "Zadbajmy o miasto".
W wyborach nie uzyskałam mandatu, ale przeżyłam to, bo to nie był mój jedyny cel w życiu, ale teraz jestem miło zaskoczona - wyznała Julia Papaj, która chce się szczególnie udzielać w dwóch kwestiach. - Na pewno chcę pracować w sprawach oświaty, bo przez wiele lat pracowałam w szkole. Poza tym chcę się zająć wyglądem estetycznym miasta - deklaruje radna. - Będę aktywna, bo jestem człowiekiem, który idzie pod prąd. Wiele rzeczy należy zmienić i chcę się do tego przyczynić - dodała J. Papaj.

W wyborach samorządowych w 2018 roku Piotr Miedziński startujący z pierwszego miejsca na liście firmowanej przez Huberta Papaja zdobył 284 głosy i uzyskał mandat, z którego pod koniec listopada zrezygnował. Zgodnie z prawem wyborczym, prawo do objęcia wolnego miejsca po Miedzińskim miał Rafał Mrugała, który z trzeciej pozycji na liście uzyskał drugi wynik (211 głosów). Jeleniogórski przedsiębiorca jednak nie zdecydował się na objęcie mandatu, więc kolejną uprawnioną osobą była Julia Papaj - prywatnie mama Huberta Papaja, byłego zastępcy prezydenta, a obecnie radnego Bezpartyjnych Samorządowców.

Julia Papaj (75 lat) urodziła się na Kresach Wschodnich, w Matkowie. Po wojnie razem z rodzicami przybyła na Ziemie Zachodnie (większość rodziny zginęła z rąk UPA). J. Papaj przez niemal 40 lat pracowała jako nauczycielka, głównie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jeleniej Górze. Obecnie jest na emeryturze. W wyborach samorządowych uzyskała 137 głosów, choć była na ostatnim miejscu na liście.

Twoja reakcja na artykuł?

8
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
41
77%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group