Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa przychodnia w szpitalu – złóż deklarację

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 grudnia 2009, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Fot. rylit
Od 1 stycznia 2010 roku Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze będzie świadczył usługi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Obecnie już można składać deklaracje do POZ. Nowościami, jakie mają się pojawić w szpitalu od początku przyszłego roku, będą również przychodnia opieki wieczorowej, nocnej i świątecznej oraz nowe oddziały.

Nowa oferta uruchamianej działalności w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej zawiera opiekę lekarza rodzinnego, opiekę pediatryczną, punkt szczepień, gabinet zabiegowy i szeroki asortyment diagnostyki w certyfikowanym laboratorium. Dodatkowo szpital oferuje ciągłość opieki w poradniach specjalistycznych i oddziałach szpitalnych oraz badania laboratoryjne: endoskopowe, radiologiczne typu usg, rtg, tk i mammografia.

– Nasi pacjenci korzystają z usług medycznych bez opuszczania pomieszczeń szpitala. Zapraszamy do składania deklaracji do Podstawowej Opieki Zdrowotnej – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Podobna działalność Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze funkcjonowała do 2000 roku. Będzie to zupełnie nowo uruchomiona działalność. Dodatkowo od stycznia zacznie działać przychodnia opieki wieczorowej, nocnej i świątecznej. Byłaby konkurencyjna dla obecnej przy ulicy Różyckiego. Tam trafialiby pacjenci, którzy nie wymagają opieki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie obecnie trafiają.

Jeleniogórski SOR ma bowiem służyć do ratowania ludzi w sytuacjach zagrożenia ich życia, a nie dla tych, którzy uskarżają się na doraźne dolegliwości. – Po pierwsze zakontraktowanie tych nowych działalności pozwoli nam nieco zmodyfikować rozliczenia z NFZ i pozyskać dodatkowe środki. Co więcej część z tych pacjentów, którzy dzisiaj są w przymusie oczekiwania w kolejkach będzie mogło być przyjęte szybciej z racji posiadania przez szpital nowych produktów medycznych – mówi Stanisław Woźniak.

POZ czy nowa przychodnia to tylko część z pomysłów wprowadzenia nowinek od przyszłego roku. Dodatkowo powstać mają dwa oddziały, a zmiany pojawią się również na oddziale okulistycznym, urologii i chirurgii dziecięcej.

– Myślimy też o utworzeniu oddziału geriatrycznego i opieki paliatywnej – mówił Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Te dwa oddziały będą ewidentnie wspierały możliwości diagnostyczno – terapeutyczne oddziału wewnętrznego i innych oddziałów zachowawczych, także onkologii. W zamyśle są też pewne modyfikacje dotyczących funkcjonowania oddziału okulistycznego, gdzie pewne drobne działania będą mogły być podjęte w przestrzeniach, które zostaną utworzone w oddziale okulistycznym, co pozwoli nam inaczej wykorzystać sale operacyjne.

– Rozważamy pewne przesunięcia dotyczące oddziałów urologii chirurgii dziecięcej co z kolei pozwoli nam rozwinąć nam oddział pulmonologiczny z alergologią – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~acha1 11-12-2009 8:16
Składam deklaracje, że nie chce byc gosciem tego obiektu !!!
~Greg 11-12-2009 9:25
~Jano 11-12-2009 9:26
ja wole swoja przychodnie zadnej deklaracji skladal nie bede
~ 11-12-2009 11:16
konkurencja dla Rozyckiego- smiech na sali (szpitalnej), przeciez chodzi o kase a nie o pacjentow
~Greg 11-12-2009 11:40
Dlaczego nie opublikowano mojego komentarza, W którym napisałem iż kieruję gazy w tamtą stronę ?
~m 11-12-2009 11:57
ojej, to znowu będą prywatne wizyty, a nie lecznictwo ubezpieczeniowe ! Przecież to był koszmar, a nie leczenie!
~? 12-12-2009 4:48
Zlozyc deklaracje -moze niech wkoncu NFZ zadeklaruje ze bedzie leczyl ludzi okragly rok a nie tylko przez pierwszy kwartal roku.
~a ja myślę, 16-02-2010 14:20
ze bedzie łatwiej dostac się na oddziały szpitala w razie potrzeby, bo skierowania od innych lekarzy z innych przychodni nie są często brane pod uwagę i potem my pacjenci cierpimy, więc to chyba pierwszy ich dobry pomysł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group