Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5372
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Nowa przychodnia w Mysłakowicach na finiszu

Poniedziałek, 18 lipca 2011, 13:15
Aktualizacja: 16:42
Autor: Angela
Mysłakowice: Nowa przychodnia w Mysłakowicach na finiszu
Fot. Angela
Zakończenie budowy przychodni w Mysłakowicach, które planowane było na 31 sierpnia br., jest już na finiszu, ale zostanie przesunięte o miesiąc. W nowym budynku znajdzie się przychodnia dla mieszkańców Mysłakowic, Karpnik i Bukowca, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz apteka. Pierwsi pacjenci skorzystają w przychodni najpóźniej w styczniu 2012 r.

Cały obiekt będzie miał powierzchnię użytkową ponad 1600 m kw. Budynek posiada centralne ogrzewanie oparte na pompach ciepła. Nowa będzie też instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna, telefoniczna, komputerowa i klimatyzacyjna. Dojście i dojechanie do placówki umożliwią wygodne dojazdy i podjazdy dla niepełnosprawnych oraz parkingi. Estetyczny i przyjazny wygląd zapewnią zagospodarowane place zieleni. Obiekt zostanie też doposażony w specjalistyczny sprzęt.

- Jest to już końcowy etap prac, który rozszerzyliśmy o nieplanowane, ale konieczne elementy. Stąd przesunięcie pierwotnego planowanego terminu zakończenia robót o miesiąc. Nie zależy nam na szybkości wykonania robót, ale na ich jakości. Pierwsze rozmowy dotyczące budowy nowej przychodni były prowadzone w 2006 roku, a prace przy I etapie czyli zagospodarowaniu terenu pod nowy obiekt rozpoczęły się jesienią w 2009 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku z końcem września. Wówczas rozpocznie się jego doposażenie i przenosiny sprzętu i personelu ze starych przychodni. Planujemy, że pierwsi pacjenci skorzystają z nowego obiektu najpóźniej 1 stycznia 2012 roku – mówi Zdzisław Pietrowski, wójt gminy Mysłakowice.

Koszt budowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, jak i całej inwestycji to 4 mln 800 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007 – 2013 w kwocie niemal 2 mln 759 tys. zł. Budowę obiektu wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Chwastek z okolic Kamiennej Góry, które wygrało przetarg na I i II etap prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group