Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7133
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Nowa przychodnia w Mysłakowicach częściowo już działa

Czwartek, 19 stycznia 2012, 9:19
Aktualizacja: 9:19
Autor: Agrafka
MYSŁAKOWICE: Nowa przychodnia w Mysłakowicach częściowo już działa
Fot. UG
Ponad pięć mln złotych kosztowało wzniesienie i urządzenie nowego budynku przy ul. Wojska Polskiego w Mysłakowicach, w którym pacjenci mogą już otrzymać pomoc. W budynku ma mieć również siedzibę Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Nie zabraknie także apteki.

Gabinety lekarskie, rehabilitacyjne itp. przenoszone są z przychodni przy ul. Jeleniogórskiej 18 na Wojska Polskiego 2a. Stary budynek nie spełnia współczesnych standardów: ma zbyt wąskie drzwi, brakuje również windy.

W nowym obiekcie są za to dwie platformy dźwigowe dla osób niepełnosprawnych. Jedna na terenie przychodni, druga wybudowana na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomieszczenia zostały także częściowo wyposażone w m.in. sprzęt do rehabilitacji jak np. wanna do masażu; steliryzatory, unit stomatologiczny itp.

- Od dziewiątego stycznia działa już gabinet rehabilitacji. Stopniowo jest przenoszona cała stara przychodnia. Aktualnie przewożony jest sprzęt. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy zostaną uruchomione nowe gabinety lekarskie i nie znam jeszcze konkretnej daty uroczystego otwarcia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – powiedział Bogdan Kurylczyk, sekretarz Gminy Mysłakowice.
Warto podkreślić, że cały obiekt zasilany jest ekologicznym systemem grzewczym opartym o technologię pomp ciepła. Projekt współfinansowany jest Europejskiego Funduszu Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Kwota dofinansowania wynosi 2 mln 300 tys.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group