Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7531
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Nowa organizacja w obronie praw farmaceutów

Czwartek, 2 lutego 2012, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: Accipiter
DOLNY ŚLĄSK: Nowa organizacja w obronie praw farmaceutów
Fot. Angela
Jeleniogórscy właściciele aptek przystąpili wczoraj (1 lutego) do utworzonego Związku Pracodawców Aptek – Porozumienie Dolnośląskie w Legnicy. Utworzenie związku zawodowego jest reakcją na ustawę refundacyjną.

Inicjatorką Związku Pracodawców Aptek - Porozumienie Dolnośląskie jest Barbara Makuła, właścicielka kilku legnickich aptek. Farmaceuci przede wszystkim nie zgadzają się na praktykę ponoszenia odpowiedzialności za błędnie wypełnione recepty przez lekarzy.

– Nie możemy pogodzić sprzeczne interesy z Naczelną Izbę Aptekarską. Nie mamy co liczyć na Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie dba o nas także Ministerstwo Zdrowia. Dlatego postanowiliśmy więc sami walczyć o swoje miejsca pracy – informuje Barbara Makuła. Przynależność do Porozumienia Dolnośląskiego zadeklarowali także farmaceuci z Jeleniej Góry.

Zrzeszeni aptekarze wskazują na te obszary, które – ich zdaniem - mogą wpływać na pozycję ekonomiczną ich aptek: limity cenowe, obniżka marży, wydłużone oczekiwanie na zwrot pieniędzy za leki refundowane oraz zakaz możliwości rabatowania w hurtowniach.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group