Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6235
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JANOWICE WIELKIE: „Nowa Nadzieja” na ratunek Bobru

Sobota, 27 marca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
JANOWICE WIELKIE: „Nowa Nadzieja” na ratunek Bobru
Fot. Organizatorzy
Akcję ekologiczną: "Ratujmy Bóbr" zorganizował wczoraj Ośrodek „Nowa Nadzieja” w Janowicach Wielkich. W wiosennym sprzątaniu brzegów rzeki wzięli udział pracownicy i podopieczni placówki we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Inspektoratem w Jeleniej Górze.

Płynący meandrami przez Janowice Wielkie i okolice Bóbr jest piękną, górską rzeką, z której uroków korzysta wielu ludzi. Jednak tylko niewielu pochyla się nad jego brzegiem usuwając zeń naniesione przez nurt i pozostawione przez turystów oraz wędkarzy śmieci.

– Wczoraj w ciągu pięciu godzin na półkilometrowym odcinku zebraliśmy 75 worków 120 litrowych przeróżnych śmieci, plastiku, butelek, co daje ok. 9000 l szkodliwych zanieczyszczeń – poinformowała nas Oksana Wasilewska, dyrektorka „Nowej Nadziei”.

Ośrodek od 17 lat prowadzi pracę resocjalizacyjną z osobami uzależnionymi w Janowicach Wielkich. Nadrzędnym celem jest przywracanie osób uzależnionych, bezdomnych do normalnego życia w społeczeństwie. W ramach programu terapeutycznego organizowane są różne akcje na rzecz promowania zdrowia oraz ekologicznego trybu życia.

– Organizujemy raz w roku Zjazdy Absolwentów Ośrodka "Nowa Nadzieja". Przyjeżdżają osoby z całego kraju jak i poza nim, które prowadzą wolne od nałogów życie. W ubiegłym roku gościliśmy blisko 200 osób – informuje nas Oksana Wasilewska. W tym roku zjazd planowany jest w okresie od 4 do 5 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group