Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6631
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa miejska rzecznik konsumentów zaprasza

Wtorek, 7 marca 2017, 10:23
Aktualizacja: Czwartek, 9 marca 2017, 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowa miejska rzecznik konsumentów zaprasza
Fot. Przemek Kaczałko
Dotychczasowa rzecznik przeszła na emeryturę, a jej miejsce – póki co jako pełniąca obowiązki – zajęła Dominika Jagielska, która w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry pracuje od 2002 roku. Podczas poniedziałkowej (6.03) konferencji prasowej prezydent Marcin Zawiła przedstawił nową rzecznik mieszkańcom, za pośrednictwem mediów.

Pracowałam na początku w rejestracji działalności gospodarczej, następnie przez różne wydziały przeszłam do Centrum Obsługi Klienta w Wydziale Obsługi Mieszkańców – powiedziała Dominika Jagielska, która objęła stanowisko od 1 marca br. W tym czasie przyjęła już kilkadziesiąt osób, w tym w 12 przypadkach pisemnych zgłoszeń wszczęła procedury występując do przedsiębiorców z prośbami o wyjaśnienia. Jak mówi, najczęściej ludzie przychodzą ws. obuwia, które nie spełnia wymogów konsumentów.

Bardzo często jest tak, że umowy są zawierane przez telefon, które przywozi kurier. Klienci, szczególnie osoby starsze, nie wiedzą co podpisują i orientują się, że podpisali zupełnie nową umowę z nowym operatorem, zdecydowanie za późno i te sprawy są trudne. Są też pośrednictwa kredytowe, gdzie konsumenci niestety pobierają kredyty dużo większe niż im się wydaje przy podpisaniu umowy – opisuje najczęstsze sprawy, z którymi zgłaszają się mieszkańcy.

Miejski Rzecznik Konsumentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w przybudówce Ratusza (pokój 108, I piętro) na placu Ratuszowym 58. Tel.: 75 75 46 110, e-mail: rzecznik_um@jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group