Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6228
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa komisja Rady Miejskiej powołana, ale bez szefa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2012, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 listopada 2012, 12:10
Autor: Angela
Na przewodniczącego komisji zgłosili się Oliwer Kubicki (PiS) i Leszek Wrotniewski (PO). Otrzymali taką samą liczbę głosów.
Fot. Archiwum
Długo oczekiwana komisja ds. bezrobocia, której domagało się 523 mieszkańców podpisanych pod wnioskiem przygotowanym przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, została wczoraj (29.10) powołana na sesji Rady Miejskiej, ale pod inną nazwą, z szerszym zakresem działania oraz bez przewodniczącego.

Nowo powołana komisja, to nie jak planowano - komisja ds. bezrobocia - ale do spraw zatrudnienia i rynku pracy. Różnica subtelna, ale znacząca – podkreśla przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Janusz Grodziński i dodaje: Chcieliśmy by ta komisja miała znacznie szerszy zakres działania, niż pierwotnie planowano. Zajmie się więc nie tylko bezrobociem, ale i zatrudnieniem absolwentów i młodzieży, ich kontaktem z pracodawcami, rozpoznaniem zapotrzebowania rynku pracy, współpracą z przedsiębiorcami i urzędem pracy. W takim zakresie moim zdaniem jest ona bardzo potrzebna.

O powołanie takiej komórki od wielu miesięcy wnioskowało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych z jego prezesem Januszem Jędraszko na czele. Dotychczas nie było jednak chętnych radnych do pracy w takiej komórce.
Wczoraj skompletowano piątkę członków. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Kroczak (PO), Wojciech Chadży (SLD), Oliwer Kubicki (PiS), Leszek Wrotniewski (PO) i Danuta Wójcik (RdJG). Dwóch ostatnich chciało zostać szefami nowej komisji. Ostatecznie nie wybrano nikogo.

- Podczas głosowania była równowaga głosów – tłumaczy Janusz Grodziński – dlatego zgodnie z procedurą punkt wyboru przewodniczącego komisji został zdjęty z porządku obrad i przełożony na najbliższą sesję, która odbędzie się pod koniec w listopada.

Jakie są oczekiwania wobec nowej komisji tych, którzy wnioskowali o jej powstanie?

- Komisja ta powinna zająć się monitoringiem bezrobocia, zobowiązaniem prezydenta do aktywniejszego zabiegania o pozyskanie nowych inwestorów, powstawania nowych miejsc pracy. Ponadto powinna organizować spotkania z osobami bezrobotnymi, pomóc im pozyskać pieniądze na założenie działalności czy podpowiedzieć jak utworzyć spółdzielnie pracy. Radni powinni też spotykać się z przedsiębiorcami i dowiedzieć się jakiej pomocy oni potrzebują by otwierać nowe miejsca pracy (ulgi podatkowe itp.) – mówił Janusz Jędraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Koneser 30-10-2012 12:36
Jaki piękny kolaż na głównym zdjęciu...
~bezrobotny 30-10-2012 22:07
Mimo wszystko coś należałoby robić a nie tylko opowiadać niestworzone rzeczy i dlatego nie ma chętnych na funkcję przewodniczącego Komisji ds. Bezrobocia.
~mim 31-10-2012 1:02
Ratunku!!! Ratunku!!! Ta z budki na bazarze???
~ble 31-10-2012 7:45
ble, ble ,ble - taka gadka szmatka o tym czym ma się zajmować ta komisja
~ 31-10-2012 11:28
będzie miała tak szeroki zakres działania jak nasz rząd, parlament i cały wymiar sprawiedliwości. Dudki będą dodatkowe brali i premie za pierdzenie w stołki. Kiedyś była już taka komisja ds. bezrobocie, w której przewodniczący był... bezrobotnym;-)
~wesołek 31-10-2012 13:55
Jak ten cały Jędraszko kombinuje, że nie może znaleźć od wielu lat jakiegoś zajęcia?
~do mim 31-10-2012 18:34
oczywiście ta Radna-Zaradna jest w tej komisji jak najbardziej na miejscu, sama "aktywnie" znalazła prace i to w samym PUP (ie) zatem może szkolić innych jak szukać i co najwazniejsze znaleźć prace w dobiue kryzysu i jak pokonać skutecznie wykształciuchów
~ 31-10-2012 19:58
DOLNOŚLĄZAK. Powołanie samej komisji mija się z celem. W treści publikacji wskazano, że prezydent obowiązany będzie do konkretnych działań. Wydaje się zatem celowe przywrócenie do życia wydziału inicjatyw gospodarczych /był taki wydział - dlaczego został zlikwidowany , czyżby żadnej inicjatywy gospodarczej nigdy nie podjął ?/ Wskazane jest powołanie w magistracie nowego wydziału, pod nazwą: wydział d/s bezrobocia i rynku pracy. Dopiero takie wydziały oraz komisja z radnych przy równoczesnym istnieniu PUP-ów, RUP-ów, PIP-ów i Stowarzyszenia pozwoli skutecznie zwalczyć bezrobocie
~ 31-10-2012 20:25
Cd. z 19:58. W ramach wydziału dialogu proponuję powołać pełnomocnika prezydenta d/s zatrudnienia i rynku pracy. Wszak szczery dialog społeczny umożliwi ludziom bez pracy lepiej zrozumieć uwarunkowania i powody ich bezrobocia. Do Jędraszki. Panie Januszu, wbij Pan sobie do głowy, że bezrobotni są naszemu krajowi bardzo potrzebni. Bez bezrobotnych "Solidarność" nie miałaby możliwości zrealizować swojego celu - powołania Urzędów Pracy oraz Ministerstwa Pracy, Płacy i Polityki Socjalnej. Zatem jest już ogrom urzędników, który - za pieniądze podatników - monitoruje sprawę. A, że bezrobocie nadal rośnie - to nie jest wina urzędników, ale tych którzy z Polski jeszcze nie wyemigrowali. DOLNOŚLĄZAK.
~ 31-10-2012 20:38
Cd. z 20:25. Wydawać by się mogło, ze Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego dbać będzie o rozwój - także gospodarczy - Kotliny Jeleniogórskiej. Z radością odebrałem wiadomość od dr. Urbańskiego o szkoleniu młodych dla potrzeb niemieckiego rynku pracy. Zatem jest nadzieja, że bezrobocie - w naszym regionie - się zmniejszy. W kontekście tej radosnej informacji jest mało ważne, że KARR dba o rozwój gospodarczy Saksonii. DOLNOŚLĄZAK.
~ 31-10-2012 20:38
/do DOLNO.../Kolejny raz wywlekasz jakieś swoje fobie. Co zmieni w "complexowni"jakiś nowy wydział??! Obiecałeś publicznie EUTANAZJĘ,a tymczasem masz chęć wkręcić się/na może utracony/ stołek do Ratusza..To co z tą EUTANAZJĄ,pytam?!! Zlituj się w końcu gościu...
Nοstradamus 31-10-2012 21:06
DOLNOŚLĄZAK - ... pewnie PLEBISCYT też KARR przygotuje, na zlecenie mocodawców z Saksonii :)
Nοstradamus 31-10-2012 21:08
20:38 - nie szkoda Ci klawiatury aby płodzić swoje opinie o opiniach o opiniach. Napisz lepiej jaka tam u Was na budowie w Londynie pogoda jest.
Nοstradamus 31-10-2012 21:10
Panie Jędraszko, cieszę się że zobaczy Pan to bagno z bliska, UM Jelenia Góra to miejsce gdzie należy przywozić studentów politologi aby zobaczyli na własne oczy jak głęboki PRL wyglądał... cała ta Czerwona Dolina to wielki skansen postkomuny, tylko loga sobie zmieniają co kilka lat.
~ 31-10-2012 23:11
Z eutanazją poczekam, gdyż ogrom radosnych zdarzeń, pobudza mnie do do zachowania życia. Tylko utworzenie nowych wydziałów w Ratuszu przyczyni się do ograniczenia bezrobocia. Wydział dialogu społecznego jest tego dobrym przykładem. To fantastyczny pomysł PO-partii. Zwróć uwagę jak ocieplił wizerunek naszego prezydenta. J.G. jest bogatym miastem i nic nie stoi na przeszkodzie aby obok dialogu społecznego odtworzyć wydział inicjatyw gospodarczych i utworzyć wydział d/s zatrudnienia i rynku pracy. Uważam, ze PO-partia zmierza we właściwym kierunku i prezydent powinien powołać pełnomocnika d/s bezrobotnych. Kasa magistratu na tym nie ucierpi, a Jeleniogórzanie - podatnicy, będą dumni z zaradności naszych władz. DOLNOŚLĄZAK.
~ 31-10-2012 23:33
Na klawiaturę compa nałożyłem styropianowe osłonki i czuję się jak związkowiec "S" z minionego okresu. W Londynie mgła. Nie stanowi to jednak utrudnienia dla roboli z Polski. Praca na zmywaku przebiega pomyślnie. Zaprzyjaźniłem się nawet z jednym doktorem, któremu nie wyszła robota w KARR. U angoli radzi sobie dobrze. Martwię się o Jędraszkę, gdyż nie będzie miał możliwości poznać jak wyglądał głęboki PRL - skansen "postkomuny". Szef magistrackiego dialogu społecznego /ongiś pierwsza sekretarka I sekretarza KW PZPR/ na ten temat milczy. A szkoda, gdyż do 1989 roku w Jeleniej Górze bezrobocia nie było. DOLNOŚLĄZAK.
~ 8-11-2012 10:38
Świętej pamięci Jan Kaczmarek śpiewał " stwórzcie komisje przy każdym wójcie , piszcie opasłe tomy a...liz o tym że Polak potrafi". Komisja załatwi problem bezrobocia " jak się ją odpowiednim hasłem przyciśnie to załatwi i nie piśnie". Komisja jako ciało zbiorowe za nic nie odpowiada a kosztuje. Niech się zabiorą za robotę osoby i komórki miasta i starostwa odpowiedzialne za politykę zatrudnienia i stan bezrobocia. HEJ STACH
~kupiec 10-11-2012 7:59
ludzie ooobudżcie się jak radna danuta wójcik może piastować takie stanowisko za nasze pieniądze skoro urząd kontroli skarbowej wymieżył jej kare za posiadanie środków nie wiadomego ppochodzenia spytajcie byłego kierownika targowiska.
~koleś 11-11-2012 16:07
Hehe no to się obudzili panowie radni. Kiedy SLD kończyło swoje rządy w 2006 było 10% bezrobocie a PO rządzi już 6 lat i bazuje na dokonaniach poprzedników. Radni Platformy nie rządzą oni administrują stanem zastanym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group