Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5590
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa komisja Rady Miejskiej powołana, ale bez szefa

Wtorek, 30 października 2012, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 listopada 2012, 12:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowa komisja Rady Miejskiej powołana, ale bez szefa
Na przewodniczącego komisji zgłosili się Oliwer Kubicki (PiS) i Leszek Wrotniewski (PO). Otrzymali taką samą liczbę głosów.
Fot. Archiwum
Długo oczekiwana komisja ds. bezrobocia, której domagało się 523 mieszkańców podpisanych pod wnioskiem przygotowanym przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, została wczoraj (29.10) powołana na sesji Rady Miejskiej, ale pod inną nazwą, z szerszym zakresem działania oraz bez przewodniczącego.

Nowo powołana komisja, to nie jak planowano - komisja ds. bezrobocia - ale do spraw zatrudnienia i rynku pracy. Różnica subtelna, ale znacząca – podkreśla przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Janusz Grodziński i dodaje: Chcieliśmy by ta komisja miała znacznie szerszy zakres działania, niż pierwotnie planowano. Zajmie się więc nie tylko bezrobociem, ale i zatrudnieniem absolwentów i młodzieży, ich kontaktem z pracodawcami, rozpoznaniem zapotrzebowania rynku pracy, współpracą z przedsiębiorcami i urzędem pracy. W takim zakresie moim zdaniem jest ona bardzo potrzebna.

O powołanie takiej komórki od wielu miesięcy wnioskowało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych z jego prezesem Januszem Jędraszko na czele. Dotychczas nie było jednak chętnych radnych do pracy w takiej komórce.
Wczoraj skompletowano piątkę członków. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Kroczak (PO), Wojciech Chadży (SLD), Oliwer Kubicki (PiS), Leszek Wrotniewski (PO) i Danuta Wójcik (RdJG). Dwóch ostatnich chciało zostać szefami nowej komisji. Ostatecznie nie wybrano nikogo.

- Podczas głosowania była równowaga głosów – tłumaczy Janusz Grodziński – dlatego zgodnie z procedurą punkt wyboru przewodniczącego komisji został zdjęty z porządku obrad i przełożony na najbliższą sesję, która odbędzie się pod koniec w listopada.

Jakie są oczekiwania wobec nowej komisji tych, którzy wnioskowali o jej powstanie?

- Komisja ta powinna zająć się monitoringiem bezrobocia, zobowiązaniem prezydenta do aktywniejszego zabiegania o pozyskanie nowych inwestorów, powstawania nowych miejsc pracy. Ponadto powinna organizować spotkania z osobami bezrobotnymi, pomóc im pozyskać pieniądze na założenie działalności czy podpowiedzieć jak utworzyć spółdzielnie pracy. Radni powinni też spotykać się z przedsiębiorcami i dowiedzieć się jakiej pomocy oni potrzebują by otwierać nowe miejsca pracy (ulgi podatkowe itp.) – mówił Janusz Jędraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group