Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 12329
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nowa koalicja w radzie powiatu

Piątek, 16 listopada 2018, 11:41
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2018, 6:22
Autor: WAC
Powiat: Nowa koalicja w radzie powiatu
Fot. WAC
Prawo i Sprawiedliwość, Razem dla Regionu oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – oto skład koalicji, która zawiązała się w Radzie Powiatu Jeleniogórskiego.

O szczegółach zawartej umowy koalicjanci poinformowali na konferencji prasowej, która odbyła się dziś (16.11) w siedzibie Starostwa Powiatowego. Nowa koalicja będzie liczyła 12 radnych, co gwarantuje jej stabilną większość. W opozycji pozostanie siedmiu radnych Platformy Obywatelskiej.

Jako kandydat na nowego starostę jeleniogórskiego zostanie wyasygnowany Krzysztof Wiśniewski (RdR). Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu ma nadal pełnić Eugeniusz Kleśta (PiS), zaś jego zastępcami będą: Leszek Supierz i Ryszard Głodek (obaj PSL). Do obsadzenia pozostały dwa miejsca w Zarządzie Powiatu. Wicestarostą będzie przedstawiciel PiS, zaś członkiem zarządu RdR.

Wszystkie te ustalenia muszą być jeszcze potwierdzone podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, wyznaczonej na 22 listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

86
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
2%
Nudzi
4
2%
Smuci
15
6%
Złości
145
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
552
Dobry pomysł
48%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
20%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlatego Japończycy nie tyją, mało chorują i żyją dłużej niż Polacy
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Aktualności
Konferencja w Bukowcu
 
Aktualności
Wąż strażacki ma aż 3 kilometry długości!
 
Pogoda
Zima w maju?
 
Jelenia Góra - KARR
Forum Regionów Strategicznych w Bogatyni
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group