Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2256
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowa hala Draexlmeiera rośnie, bezrobocie maleje

Wtorek, 2 sierpnia 2011, 7:59
Aktualizacja: Środa, 3 sierpnia 2011, 7:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowa hala Draexlmeiera rośnie, bezrobocie maleje
Fot. Angela
Trwa budowa trzeciej hali produkcyjnej DWS Draexlmeier. Prace mają się zakończyć w październiku. W grudniu hala ma być już wyposażona w maszyny i gotowa do rozpoczęcia produkcji. Pracę ma tu znaleźć od 600 do 1000 pracowników.

Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 5 tys. m2 i stanie przy obecnych dwóch halach zakładu. Koszt tej inwestycji szacuje się na około 13 mln zł.
– Powstaje tutaj wtryskarnia, której brakowało nam w całym procesie produkcyjnym. Do 2014 roku będzie praca dla 1200 osób. W pierwszej kolejności zatrudniać będziemy pracowników, którzy mieli już styczność z naszą firmą. Wiedzą oni bowiem, jak funkcjonuje nasz zakład – mówił wiosną Thomas Kruger, dyrektor naczelny DWS Draexlmaier w Jeleniej Górze. Aktualnie załoga liczy około 600 osób.

Dyrektor Kruger zapowiedział, że DWS Draexlmaier ma w planach również budowę czwartej hali o pow. 4,5 tys. m 2, do której przeniesiony zostanie logistyka. Ma być ona oddana do użytku w drugim kwartale 2012 roku

- Co ważne – powiększa się też biuro projektowe tej firmy, zlokalizowane właśnie w Jeleniej Górze. To jest szczególnie istotne, bo oznacza, że tu powstają projekty nie tylko dla jeleniogórskiego oddziału firmy i zatrudniane są osoby o szczególnym wykształceniu i wysokich kwalifikacjach – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Jak zapewnia Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, w czerwcu w porównaniu z majem br. bezrobocie w Jeleniej Górze zmniejszyło się o ok. 150 osób i zmalało do stanu poniżej 10 procent. Z lipca informacje nie są jeszcze zbilansowane, ale w ostatnich tygodniach trend jest podobny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group