Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6041
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa galeria – w październiku

Niedziela, 31 maja 2015, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 12:50
Autor: Jel
Jelenia Góra: Nowa galeria – w październiku
Fot. Inwestor
Prace przy jeleniogórskiej galerii handlowej Nowy Rynek są zaawansowane. Generalny wykonawca, firma Erbud, aktualnie kładzie elewacje. W najbliższych dniach będą budowane nowe stanowiska dworca autobusowego, zintegrowanego z centrum handlowym. Obiekt ma być gotowy w październiku.

Do otwarcia Nowego Rynku pozostało tylko kilka miesięcy, dlatego generalny wykonawca wydziela i przygotowuje powierzchnie pod sklepy, które w pierwszej kolejności będą przekazywane głównym najemcom. Wystartował proces wykańczania tych lokali, które zostały już wydzielone, m.in.: H&M. Część najemców Nowego Rynku rozpoczęła też rekrutację, swoje ogłoszenia o pracę opublikował na fanpage’u Nowego Rynku m.in. Intermarche.

Zgodnie z zakładanym harmonogramem, w lutym miała miejsce realizacja ostatniego elementu konstrukcyjnego dachu, tzw. „wiecha”. Wówczas bryła obiektu została zamknięta, a generalny wykonawca przekierował swoją uwagę na prace wewnątrz. W marcu i kwietniu trwały prace mające na celu wykończenie powierzchni parkingowych na dachu oraz w garażu. Na ten moment możemy powiedzieć, że nawierzchnia parkingu podziemnego jest położona i trwa jej wykańczanie i malowanie, a parking na dachu zyskuje nawierzchnię.

Tak jak roboty budowlane, tak też i proces wynajmu jest już w fazie końcowej. W ostatnim czasie do grona najemców Nowego Rynku dołączyły renomowane marki selektywne: Olsen i Pierre Cardin. Będą to pierwsze salony tych firm w Jeleniej Górze i uzupełnią ofertę już zakontraktowanych sklepów Monnari czy Pako Lorente. Z drugiej strony asortyment mody młodzieżowej został uatrakcyjniony o ofertę marek: Sizeer i Broadway Fashion. To co mieszkańców Jeleniej Góry zainteresuje najbardziej to informacja, że pośród sklepów w Nowym Rynku znajdą się jedyne w mieście: H&M, New Yorker, Bershka, Stradivarius, sklep sportowy Sportisimo. Pośród najemców Nowego Rynku są również: Green Point, Reserved, Carry, Cropp, House, Mohito, Sinsay, CCC, Deichmann, Rossmann, Świat Książki, Home & You, Douglas, Matras, Apart, Swiss, Briju, Grycan, Kolporter Bistro. Branżę elektroniczną będzie reprezentować salon Media Expert.

Ofertę spożywczą zapewni supermarket Intermarché, który planuje uruchomienie sprzedaży produktów dodatkowych grup asortymentowych, w tym wędzarni i garmażerni. W ofercie sklepu znajdą się produkty marek własnych Intermarché oraz delikatesowe, wytwarzane w 64 francuskich fabrykach Grupy Muszkieterów, niedostępne w placówkach innych sieci spożywczych działających w Polsce.

Założenia dla kolejnego etapu komercjalizacji Nowego Rynku przewidują podjęcie współpracy z najemcami zainteresowanymi sprzedażą impulsywną, jak i biznesem w branży gastronomicznej. W obszarze naszych obecnych negocjacji są kawiarnie, restauracje, a także punkty obsługi pasażerskiej czy sieci sprzedające prezenty. Nowy Rynek to miejsce działalności gospodarczej również dla firm lokalnych, TK Development podpisuje coraz więcej umów z przedstawicielami biznesu z Jeleniej Góry.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana na zasadzie joint venture pomiędzy firmami TK Development i Heitman. 70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. - po stronie TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Nowy Rynek to: 24.000 mkw. powierzchni najmu i 115 sklepów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group