Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3849
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Nowa działka pod przedszkole

Sobota, 12 maja 2018, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2018, 10:58
Autor: WAC
Radni gminy Janowice Wielkie podczas sesji nadzwyczajnej zdecydowali o zmianie lokalizacji nowego przedszkola, którego wybudowanie planowane jest w tej miejscowości.

Do tej pory jako miejsce, gdzie miałoby powstać nowe przedszkole w Janowicach Wielkich wskazywana była działka położona przy Alei Wojska Polskiego. Na gruncie tym w przeszłości funkcjonowało targowisko. Jednak już po wstępnych pracach biura architektonicznego, które przygotowuje projekt obiektu okazało się, że wymiary wytypowanej działki są zbyt skromne wobec potrzeb przedszkola wraz z zapleczem.

- Po naniesieniu na mapy pierwszych planów obiektu okazało się, że miejsc parkingowych wystarczy właściwie tylko dla personelu przedszkola – mówi przewodniczący Rady Gminy Janowice Wielkie Paweł Pawłowicz. - Kolejnym problemem okazał się brak miejsca na plac zabaw dla dzieci. - Ponadto doszły do tego wysokie koszty (ok. 125 tys. zł) związane z usunięciem kolizji energetycznej (na działce stoi słup energetyczny, który należałoby przesunąć) – wylicza przewodniczący.

Radni po wizji lokalnej z udziałem projektanta zdecydowali, aby przerwać prace projektowe na działce przy Alei Wojska Polskiego i zobowiązać Wójta Gminy do zintensyfikowania działań przy pozyskiwaniu innej działki od Nadleśnictwa, którą wskazali jako znacznie korzystniejszą możliwą lokalizacje przedszkola .

- Grunt ten znajduje się w pobliżu kompleksu „Zielona Dolina” i w przeszłości funkcjonowała tam szkółka leśna – wyjaśnia P. Pawłowicz. - Działka jest znacznie większa od tej przy Alei Wojska Polskiego i Gmina jest w trakcie pozyskiwania jej od Lasów Państwowych. Nadleśnictwo w ramach zamiany odda nam ją, w zamian my jako Gmina oddamy drogę przebiegającą przez las – przedłużenie ulicy Pionierskiej przez tzw. „ Żużlową Dolinę” - oraz dwie części innych działek, na których rośnie las, lecz są one działkami komunalnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group