Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5489
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa działka pod przedszkole

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 12 maja 2018, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2018, 10:58
Autor: WAC
Radni gminy Janowice Wielkie podczas sesji nadzwyczajnej zdecydowali o zmianie lokalizacji nowego przedszkola, którego wybudowanie planowane jest w tej miejscowości.

Do tej pory jako miejsce, gdzie miałoby powstać nowe przedszkole w Janowicach Wielkich wskazywana była działka położona przy Alei Wojska Polskiego. Na gruncie tym w przeszłości funkcjonowało targowisko. Jednak już po wstępnych pracach biura architektonicznego, które przygotowuje projekt obiektu okazało się, że wymiary wytypowanej działki są zbyt skromne wobec potrzeb przedszkola wraz z zapleczem.

- Po naniesieniu na mapy pierwszych planów obiektu okazało się, że miejsc parkingowych wystarczy właściwie tylko dla personelu przedszkola – mówi przewodniczący Rady Gminy Janowice Wielkie Paweł Pawłowicz. - Kolejnym problemem okazał się brak miejsca na plac zabaw dla dzieci. - Ponadto doszły do tego wysokie koszty (ok. 125 tys. zł) związane z usunięciem kolizji energetycznej (na działce stoi słup energetyczny, który należałoby przesunąć) – wylicza przewodniczący.

Radni po wizji lokalnej z udziałem projektanta zdecydowali, aby przerwać prace projektowe na działce przy Alei Wojska Polskiego i zobowiązać Wójta Gminy do zintensyfikowania działań przy pozyskiwaniu innej działki od Nadleśnictwa, którą wskazali jako znacznie korzystniejszą możliwą lokalizacje przedszkola .

- Grunt ten znajduje się w pobliżu kompleksu „Zielona Dolina” i w przeszłości funkcjonowała tam szkółka leśna – wyjaśnia P. Pawłowicz. - Działka jest znacznie większa od tej przy Alei Wojska Polskiego i Gmina jest w trakcie pozyskiwania jej od Lasów Państwowych. Nadleśnictwo w ramach zamiany odda nam ją, w zamian my jako Gmina oddamy drogę przebiegającą przez las – przedłużenie ulicy Pionierskiej przez tzw. „ Żużlową Dolinę” - oraz dwie części innych działek, na których rośnie las, lecz są one działkami komunalnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 12-05-2018 8:08
Brawo Radni bardzo dobra decyzja! Popieram!
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 12-05-2018 8:22
a kiedy w jeleniej górze miasto zacznie budować lokale komunalne dla ludzi którzy pracują za grosze w marketach i niemieckich fabrykach i nie stać ich na wzięcie kredytu u banksterów - bo banksterzy po a...lizie odrzucają wniosek o kredyt widząc małe zarobki - wiec może niech miasto jelenia góra zacznie budować mieszkania komunalne - kiedy w jeleniej miasto jelenia wybudowało ostatni budynek komunalny ?
~Pi 12-05-2018 10:47
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (8:22)
Miasto Jelenia Góra sprzedaje / rozdaje mieszkania komunalne za 1% wartości więc budowanie nowych nie jest zgodne z polityką miasta. Miasto nie chce mieszkań komunalnych i nie umie o nie dbać / zarządzać nimi. p.s. Porządny lokator bez trudu i bez wysokiej ceny znajdzie mieszkanie do wynajęcia na Zabobrzu - 1/3 mieszkań stoi pusta.
~I to jest właśnie chore 12-05-2018 14:20
Kiedyś energetycy stawiali slupy jak popadło Teraz są kolizje za których usunięcie żąda się od kilkunastu tysięcy w zwyż... tutaj 125tys za przesunięcie slupa i dowiązanie kilkunastępnie estrów przewodow.... masakra! PS zmiana działki na duży + lepszy dojazd. Lepsza okoliczności o i większą działka
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 12-05-2018 14:57
ale nie mam ochoty komuś nabijać kabzy wolę płacić do państwa za mieszkanie a nie jakimś tam kolekcjonerom pieniędzy, komunalne mieszkania są tańsze do wynajęcia na zabobrzu chcą po 1200zł za wynajm - tak więc miasto prowadzi politykę antypolską nie budując mieszkań komunalnych dla polaków - czyli miasto popiera zachodnich banksterów - weź kredyt jak ci dadzą i bądź ich pracownikiem hehe - dziwne że Polacy wybierają władze które im szkodzą
~Pi 12-05-2018 23:33
do: ~precz z PiSPOPSLSLD i pozost (14:57)
1200 zł na Zabobrzu - to chyba jakieś duże mieszkanie. Dwupokojowe około 40mkw 800zł ( = 500 zł + 300zł opłaty - w tym ciepła woda i ogrzewanie). Tyle płacą znajomi.
~natana 12-05-2018 18:54
W Urzedzie Gminy w Janowicach wielkie spięcie!Wojta chcą usunąć po 8 latach sprawowania wladzy!Tyle lat bylo super a tu szukają wielkiego HAKA żeby Wójta wywalić!Wiec moze ta dzialka sie przyda zeby Wojta usunąć?
~tadzio 12-05-2018 19:57
Jakie spiecie? twn człowiek swoim zachowaniem sam siebie eliminuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group