Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 3701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Nowa baza jak marzenie

Sobota, 19 czerwca 2021, 7:05
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Nowa baza jak marzenie
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
Po trwających prawie rok pracach budowlanych oficjalnie otwarto nową bazę Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szklarskiej Porębie.

Nowa baza MZGK mieści się w obiekcie przy ul. 1 Maja, gdzie przez wiele lat funkcjonowała Strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, a następnie Straży Granicznej. Koszt adaptacji budynku wyniósł ponad 9,2 miliona złotych. Środki te pochodziły z budżetu Szklarskiej Poręby oraz jeleniogórskiego ZIT – u.

Warunki pracy pracowników MZGK, jak i obsługi klientów w nowej bazie są o niebo lepsze niż w poprzedniej. Budynek mieści biura i pomieszczenia socjalne (szatnie z umywalniami, jadalnia). W obiekcie wykonana została nowa klatka schodowa oraz zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Wybudowano też czterostanowiskowy budynek warsztatowy i trzy wiaty.

Trudno dziś opisywać warunki pracy w starej bazie, bo nie chce się wierzyć, że w takich warunkach można w ogóle pracować - mówi kierownik MZGK Michał Malski. - Tym bardziej, że w ostatnim roku dotknęły nas dwa pożary, które jeszcze pogorszyły sprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

6
32%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
16%
Złości
9
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group