Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3781
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Noga z gazu!

Piątek, 20 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2007, 10:20
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Noga z gazu!
Fot. Jelonka.com
Piątek pod znakiem wzmożonych kontroli drogowych.

Już od południa patrole policji drogowej z Jeleniej Góry, którym pomogą funkcjonariusze z sąsiednich powiatów, będą zwracały szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy. To odsłona akcji „Bezpieczne ulice”.

Jak podreśla podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego jeleniogórskiej komendy miejskiej, na baczności powinni się mieć kierowcy nie tylko w stolicy Karkonoszy, ale i w ościennych miejscowościach.

Policjanci będą sprawdzać, między innymi, czy włączone są światła mijania. Zwrócą też uwagę na niezapięte pasy bezpieczeństwa, łamanie ograniczenia prędkości oraz na stan trzeźwości kierujących.

Zdaniem policjantów wprowadzenie obowiązku całodobowej jazdy na światłach drogowych wpłynęło na razie na zmniejszenie liczby groźnych zdarzeń. Rejestrowanych jest około siedmiu kolizji dziennie.

Nie znaczy to jednak, że jest zupełnie bezpiecznie. Stróże prawa, którzy dotychczas udzielali upomnień za wyłączone światła mijania, teraz już straszą mandatami. Kierujący, którzy zapomną o nowym obowiązku, muszą się liczyć z karą wysokości nawet 500 złotych i punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group