Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Noga z gazu!

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Piątek pod znakiem wzmożonych kontroli drogowych.

reklamy

Już od południa patrole policji drogowej z Jeleniej Góry, którym pomogą funkcjonariusze z sąsiednich powiatów, będą zwracały szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy. To odsłona akcji „Bezpieczne ulice”.

Jak podreśla podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego jeleniogórskiej komendy miejskiej, na baczności powinni się mieć kierowcy nie tylko w stolicy Karkonoszy, ale i w ościennych miejscowościach.

Policjanci będą sprawdzać, między innymi, czy włączone są światła mijania. Zwrócą też uwagę na niezapięte pasy bezpieczeństwa, łamanie ograniczenia prędkości oraz na stan trzeźwości kierujących.

Zdaniem policjantów wprowadzenie obowiązku całodobowej jazdy na światłach drogowych wpłynęło na razie na zmniejszenie liczby groźnych zdarzeń. Rejestrowanych jest około siedmiu kolizji dziennie.

Nie znaczy to jednak, że jest zupełnie bezpiecznie. Stróże prawa, którzy dotychczas udzielali upomnień za wyłączone światła mijania, teraz już straszą mandatami. Kierujący, którzy zapomną o nowym obowiązku, muszą się liczyć z karą wysokości nawet 500 złotych i punktami karnymi.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka