Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3882
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noc sylwestrowa i Nowy Rok pod okiem policji

Poniedziałek, 31 grudnia 2012, 8:05
Aktualizacja: 11:31
Autor: Angela
Do drugiego stycznia br. jeleniogórscy policjanci będą intensywniej pracować na drogach oraz w samym mieście – wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, którzy ogarnięci szaleństwem nocy sylwestrowej, a następnie pierwszego dnia nowego roku zapominają o zasadach bezpieczeństwa.

- Co roku w okresie noworocznym szereg zdarzeń wynika z nieodpowiedzialności kierowców, w tym m.in.: pośpiechu, nieuprzejmości czy np. zwykłej arogancji – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Do najbardziej niebezpiecznych zachowań tych kierowców należą: rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Dlatego policyjne patrole przystąpią do wzmożonych działań pod kryptonimem „Noc Sylwestrowa”. Sprawdzą m.in. trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz wymogu przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.

W noc sylwestrową patroli policji i straży miejskiej nie zabraknie również na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, gdzie odbędzie się impreza.

- Celem działań policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, zabezpieczenie parkingów, zapewnienie drożności dróg , przeciwdziałanie przestępczości pospolitej i kryminalnej – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska i dodaje: w przypadku zaistnienia przestępstwa czy wykroczenia prosimy o powiadomienie najbliższej jednostki policji lub zgłoszenie pod numer 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group