Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 17745
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Noc Muzeów w Wieży Widokowej

Czwartek, 15 maja 2014, 7:57
Aktualizacja: Piątek, 16 maja 2014, 7:09
Autor: Manu
Region: Noc Muzeów w Wieży Widokowej
Fot. UG Janowice Wielkie
W sobotę (17 maja) podczas II Nocy Muzeów w Wieży Widokowej będzie miało miejsce nocne zwiedzanie wieży widokowej połączone z możliwością wejścia na poziom średniowiecznych dzwonów. Wieża otwarta będzie od godz. 10:00 do 24:00. Organizatorem jest Urząd Gminy w Janowicach Wielkich.

Od godz. 10.00 do 24.00 będzie można zwiedzać wystawę „Cuprifodina in montibus. Miedzianka - 700 lat dziejów górniczego miasta”. Od godz. 19.00 do 22.00 będzie możliwość obejrzenia z bliska bijącego dzwonu (o pełnych godzinach).

O godz. 20.00 odbędzie się spotkanie pt. „Miedzianka na dawnej pocztówce” z wybitnym znawcą historii Miedzianki – Pawłem Nowakiem.

O godz. 21.30 – „Rudawskie Śpiewanki” – spotkanie z piosenką poetycką oraz turystyczną.

Gminna Informacja Turystyczna (Radomierz 60a) - Wieża widokowa w Radomierzu mieści się przy drodze krajowej nr 3 na trasie Jelenia Góra - Wrocław. Jest to średniowieczna dzwonnica przystosowana do potrzeb wieży widokowej wraz z Informacją Turystyczną.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
269
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Potrącenie na pasach na Bacewicz
 
Aktualności
Bywał też w Jeleniej Górze i Karkonoszach
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group