Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11771
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Noc Muzeów 2011” w Jeleniej Górze. Z soboty na niedzielę

Czwartek, 12 maja 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Noc Muzeów 2011” w Jeleniej Górze. Z soboty na niedzielę
Fot. ....
W nocy, z soboty na niedzielę (14/15 maja) w muzeach w całej Europie odbędzie się szereg imprez przygotowanych z myślą o Nocnych Markach. I nie inaczej będzie w Jeleniej Górze, gdzie na „Noc Muzeów 2011” zapraszają Biuro Wystaw Artystycznych, Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego, Muzeum Przyrodnicze i Dom Gerharta Hauptmanna.

Każdego roku „Noce Muzeów” w całej Europie przyciągają rzesze "nocnych Marków", którzy w ramach przeróżnych wernisaży, pokazów performance, projekcji video czy koncertów muzyki na żywo zaspokajają swoją ciekawość szeroko pojętą kulturą i sztuką. Nie inaczej jest również w Jeleniej Górze, gdzie już od wielu lat „ludzie” spotykają się w Biurze Wystaw Artystycznych i Muzeum Przyrodniczym. Tym razem, w „Nocy Muzeów 2011” swoje podwoje otworzą także Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego oraz Dom Gerharta Hauptmanna. Warto odwiedzić, bo będzie się działo!

W jeleniogórskim BWA, „Noc Muzeów 2011” rozpocznie się o godz. 21.00 „Scenami z teatru i życia”, tj. pokazem multimedialnym z żywym planem. Następnie, w ramach imprezy odbędą się: rewia muzealna Teatru Cinema; premierowe filmy video Zbigniewa Szumskiego będące kompilacją nowych materiałów z fragmentami spektakli teatralnych, muzyka na żywo i pokaz performance. O godz. 23.00, będzie można zobaczyć performersko-muzyczny projekt solowy Włodzimierza Kiniorskiego z projekcją wizualną i grą na instrumentach.

W Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego i Domu Gerharta Hauptmanna imprezy ruszą już o godz. 17.00. W pierwszym z wymienionych, organizatorzy przewidzieli całą gamę atrakcji dla miłośników militariów, jak bezpłatne zwiedzanie wystawy plenerowej broni ciężkiej i wnętrza pojazdów wojskowych (wyrzutni rakiet KUB, czołgu T34-85), militarne gry i zabawy dla dzieci, i młodzieży, wspólne tworzenie graffiti o tematyce wojskowej, zajęcia strzeleckie czy nocny pokaz polskich komedii wojennych: „Gdzie jest generał” oraz „Giuseppe w Warszawie”, który rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa do 24.00.

Z kolei w Domu Gerharta Hauptmanna, od godz. 17.00 do 24.00 odbędą się projekcje filmów dotyczących tajemnic Willi „Łąkowy Kamień”, promocja nowego przewodnika muzealnego, konkurs wiedzy o muzeum, wykład na temat życia Gerharta Hauptmanna i nocne zwiedzanie. Co zaś się tyczy Muzeum Przyrodniczego, „Noc Muzeów 2011” upłynie w tymże pod znakiem szerszeni i nocnych ptaków. Jak twierdzą organizatorzy: „od godziny 16.00 do 24.00 wszystko dla miłośników mocnych wrażeń!”, m.in. ekspozycja pt. „Szerszenie – groźne owady naszego otoczenia” oraz „Spotkanie z ptakami nocy”. Więcej informacji: www.noc-muzeow.pl

Petr

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
424
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group