Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

No i się nam narodził!

Wiadomości: REGION
Piątek, 25 grudnia 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
Fot. TEJO
Pasterskimi mszami świętymi wierni Kościoła katolickiego powitali Nowonarodzonego Zbawiciela. Nie wszędzie te tradycyjne nabożeństwa celebrowano o północy. Coraz częściej pasterka rozpoczyna się wcześniej, aby umożliwić wiernym śledzenie telewizyjnej transmisji uroczystości z Watykanu.

Mysłakowiczanie wzięli udział w pasterce tradycyjnej, rozpoczętej z 12. wybiciem zegara. Wierni licznie przybyli do Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach. Kolejny raz mogli podziwiać i oddać pokłon Dzieciątku w wyjątkowej szopce, a raczej jak to ujął ksiądz proboszcz, Mieczysław Bętkowski, szopie.

Wśród obecnych w kościele byli także turyści, którzy przyjechali w Karkonosze na święta. Wielu gości przybyło z Niemiec. Ksiądz wikariusz, Jarosław Górecki wygłosił życzenia w ich ojczystym języku. O oprawę muzyczną zadbał miejscowy Chór Parafialny. Dla wszystkich parafian przygotowano opłatek, którym mogli podzielić się po mszy świętej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

*piipi* 25-12-2009 20:27
..tam daleko w Klasztorze Andechs widziałam "żywą szopkę",a ta swoim ciepłem równiez przypomnina nam o radośći na ..przyjście Pana !
~Jokerr 28-12-2009 17:39
pamiętam czasy, kiedy do kościoła szło się obejrzeć szopkę. Oceniało się wenę twórczą autorów, zaangażowanie, pomysłowość itp. !!! W rzeczy samej ktoś w coś wierzy, ale z tej wiary wynika, że ok. dwóch tysięcy lat temu narodziła się osoba kultu - natomiast w 2009 r. nikt się nie narodził - czy paranoja jest elementem tej wiary w dzisiejszych czasach ? Jeżeli tak, to nic dziwnego, że coraz więcej ludzi odrzuca tą wiarę. Inną sprawą jest uprzejmość wobec odwiedzających nas innych narodów i może to takie bardzo miłe dla tych obcokrajowców jak ktoś składa im życzenia w ich języku. Ale informacja dla tych co za Odrę w najbliższym czasie się wybiorą, nie liczcie na podobną życzliwość, nawet ze strony tych Niemców co byli na tej pasterce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group