Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2900
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niszczą i dewastują co się da

Środa, 29 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niszczą i dewastują co się da
Fot. Angela
Nieznani sprawcy wywrócili parkometr przy ul. Klonowica. Zniszczyli też przystanek przy ul. Wolności, budkę telefoniczną i kosz na śmieci.

Choć nieopodal ulicy Klonowica jest zamontowana kamera wizyjnego monitoringu miasta, sprawców nie udało się namierzyć. Widok w tym kierunku utrudniają bowiem drzewa i krzaki. Na szczęście straty okazały się minimalne.

- Na poniedziałek mieliśmy zaplanowaną kontrolę wszystkich parkometrów w mieście. Planowaliśmy też wylać betonową posadzkę tam, gdzie zauważono słabe fundamenty. Rano zadzwonili do nas strażnicy miejscy z informacją, że jeden z parkometrów został wywrócony. Urządzenie nie zostało na szczęście uszkodzone. Pojawiło się więc tylko utrudnienie dla kierowców, którzy musieli kupować bilety parkomatowe przy sąsiedniej ulicy. To był pierwszy taki przypadek wandalizmu, dotychczas tylko malowano nam parkomaty sprejem lub flamastrami – mówi Beata Kwiatkowska, kierownik Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, że wandale zniszczyli też przystanek autobusowy przy Małej Poczcie oraz budkę telefoniczną przy ul. Różyckiego i kosz na śmieci przy ul. Karłowicza 31. Za zniszczenie mienia o wartości powyżej 250 zł grozi do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group