Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5792
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niszczą bez powodu

Poniedziałek, 16 października 2006, 0:00
Autor: Daria
Jelenia Góra: Niszczą bez powodu
Fot. Arkadiusz Piekarz
Powyrywane deski, huśtawki, próby podpaleń szczególnie drewnianych domków: tak wandale „umilają” dzieciom i ich rodzicom korzystanie z placów zabaw.

Dwa największe zestawy ogrodowych huśtawek, zjeżdżalni i drabinek znajdują się na Wzgórzu Kościuszki i Parku Zdrojowym w Cieplicach.
– Przychodzę na ten plac zabaw właściwie przez cały rok – powiedziała nam Julia Bednarska, mama czteroletniego Patryka, którą spotkaliśmy na placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki.
– Urządzenia na tym placu są bezpieczne, atrakcyjne dla dzieci. Martwi mnie jedynie to, że tak bardzo są dewastowane – dodała..

Dzieje się tak głównie dlatego, że takie miejsca przeznaczone dla najmłodszych, często – zwłaszcza wieczorami – są oblegane przez nastolatków i starszych. A oni jak wiadomo niszczą wszystko, czego nie potrzebują. Palą papierosy, piją alkohol i dewastują.

Koszt postawienia czy choćby naprawy takiego placu zabaw to koszt rzędu kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo, ponieważ sprzęt montowany na polskich placach zabaw jest wysokiej klasy i posiada specjalne atesty i certyfikaty, które muszą być zgodne ISO 09001:2000.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela firmy Aktiv, która na terenie Jeleniej Góry montuje place zabaw z drewnianych elementów, koszt jednego z nich to kwota od 1000 do 1500 złotych.
Niewielki plac zabaw zawierający tylko kilka elementów to wydatek około 5000 złotych.

Jeleniogórski urząd miasta corocznie na modernizację i budowę nowych obiektów wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym roku nowe ogrodzenie otrzymał plac zabaw dla dzieci na Osiedlu Robotniczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group