Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2374
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nimfa skąpi wody mineralnej. Przez wandali?

Piątek, 24 maja 2013, 6:30
Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2013, 8:30
Autor: Mea
Jelenia Góra: Nimfa skąpi wody mineralnej. Przez wandali?
Fot. Mea
– To skandal, że nie działa jedyny w Cieplicach punkt, gdzie każdy może nalać sobie wody mineralnej do większej butelki, niż półlitrowa. Pozatykane są także odpływy wody przez co wylewa się ona na chodnik. Kiedy to wreszcie zacznie działać, jak należy? – pytają nas Czytelnicy. Chodzi o „Zdrój Nimfę” zamontowaną na Placu Piastowskim.

- Jeżdżę na rowerze i chciałem napić się wody, ale okazało się, że jedynie kapie z dwóch kranów. Nowoczesne fotokomórki, dzięki którym woda powinna płynąć z kranów nie działają, a przecież woda mineralna to główna atrakcja uzdrowiska – mówił pan Leszek z Cieplic.

Drugi rowerzysta, który podjechał do punktu czerpania wody mineralnej znalazł sposób na szybsze napełnienie 5 litrowej butli. – Gdy zatka się jeden z kapiących kranów, to z drugiego szybciej leci woda, choć nadal jest to słaby strumień. W ubiegłym roku wszystko działało dobrze. Szkoda, że teraz punkt ten jest w kiepskim stanie – twierdził Andrzej Koskowski z Jeleniej Góry.
Problemem są też pozatykane odpływy wody, przez co wylewa się ona na chodnik. Ścianki zbiornika, gdzie woda powinna spływać, zdążyły się już zazielenić, co nie wygląda estetycznie.

W budynku Uzdrowiska Cieplice również można pobrać wodę, ale jedynie do małej, półlitrowej butelki. – Z zewnętrznego punktu czerpania wody płynie woda geotermalna, zmineralizowana. Obiekt należy do Urzędu Miasta Jelenia Góra, ale to Uzdrowisko Cieplice opiekuje się nim. Po remoncie zamontowano w nim system uruchamiający krany przez fotokomórkę, jednak najwyraźniej został źle zaprojektowany, bo już trzeci rok źle działa. System po prostu nie przetrwał zimy. Prawdopodobnie została zalana przez deszcz skrzynka sterownicza z elektrozaworami. Były wcześniej zgłaszane reklamacje i wykonawca naprawiał usterki, ale gwarancja już się skończyła – powiedział Piotr Kozak, główny specjalista do spraw remontu i inwestycji Uzdrowiska Cieplice. - Obecnie puszczamy wodę delikatnie, ale jeśli strumień jest zbyt słaby zwiększymy go, mimo kosztów jakie będziemy musieli ponieść przez wciąż lejącą się wodę. Postaramy się też udrożnić odpływy – dodał.

Rzecznik Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezary Wiklik poinformował: - Obiekt określony jako „Zdrój Nimfa” został odremontowany w 2009 r. za ponad 100 tys. złotych. Od początku fotokomórki regulujące dopływ wody były dewastowane. Wykonawca przez kilka lat naprawiał uszkodzenia nieodpłatnie, niemniej akty dewastacji stale się powtarzają, a ich skutki są coraz trudniejsze do usunięcia.

- Zdrój posadowiony jest na działce należącej do Uzdrowiska Cieplice, za zgodą ówczesnego dyrektora Uzdrowiska, który m.in. zadeklarował, że pracownicy będą zgłaszali usterki i konieczność napraw. W świetle powyższych faktów próby podejmowania działań, jakichkolwiek reklamacyjnych, czy sądowych w stosunku do Wykonawcy byłyby nie na miejscu. Służby miejskie najpewniej w czerwcu br. podejmą prace przy naprawie urządzeń – stwierdził rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group