Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 6325
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nikt już ich nie będzie prowadził za rękę. Maturzyści pożegnani

Piątek, 29 kwietnia 2011, 15:34
Aktualizacja: Sobota, 11 czerwca 2011, 12:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nikt już ich nie będzie prowadził za rękę. Maturzyści pożegnani
Fot. TEJO
Dwustu dziesięciu trzecioklasistów odebrało dziś świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Przed nimi majówka, którą wykorzystają na powtórki przed maturą. Egzamin dojrzałości już w nadchodzącą środę.

Uroczystość tzw. ostatniego dzwonka zgromadziła dziś w auli I LO abiturientów, ich wychowawców oraz nauczycieli, a także innych gości. Rozpoczęło się na wesoło: początek odgłosem ręcznego dzwonka szkolnego obwieścił woźny.

– To chwila radosna, ale także jednocześnie smutna, bo po trzech wspólnie spędzonych latach przyjdzie nam się rozstać – mówił do młodzieży Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1. – Od dziś nie jesteście już uczniami. Będziecie studentami, słuchaczami, stażystami. Nikt was już nie będzie prowadził za rękę. Wkraczacie w kolejny etap życia: dorosłości i samodzielności – zaznaczył szef szkoły.

Paweł Domagała pochwalił przy tym uczniów za trzyletnią pracę i wyraził nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli nie tylko na pomyślne zdanie matury, lecz także będzie przydatna w dalszych etapach kształcenia. – Życzę wam, by każdy w październiku zaśpiewał „Gaudeamus igitur” wymarzonej uczelni – mówił abiturientom Paweł Osuch, wiceprzewodniczący rady rodziców.

W trakcie uroczystości nagrodzono wyróżniających się licealistów. W szczególny sposób Paweł Domagała wraz z Pawłem Osuchem gratulowali abiturientom, którzy – dzięki sukcesom w olimpiadach przedmiotowych – zostali zwolnieni z egzaminu maturalnego. Mało tego: rada rodziców wraz z jednym z biur podróży ufundowała najlepszym zagraniczne wycieczki. Wśród nagrodzonych w ten sposób znaleźli się Łukasz Segiet (olimpiada matematyczna), Kamila Zieleniewicz i Marcin Misiek (olimpiada języka rosyjskiego) oraz Dominik Cybulski (olimpiada geograficzna).

Progi popularnego „Żeroma” z medalami „Primus Inter Pares” opuścili: Kamila Zieleniewicz, Magda Misztak,. Dominika Czuchaj, Dominik Cybulski, Dorota Woźniak, Marcin Misiek, Kamil Stolicki, Łukasz Segiet, Katarzyna Masiarek, Daria Borgoń oraz Mateusz Mielniczuk. Wymienieni uzyskali średnią ocen co najmniej pięć zero, a także wzorowe zachowanie. O każdym z nagrodzonych byłych uczniów opowiedziała zastępczyni dyrektora ZSO nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Słowo do abiturientów w imieniu nauczycieli wygłosiła Jolanta Ryglewska, która poprosiła byłych trzecioklasistów, aby nie zapominali o szkole jako miejscu spotkania różnych ludzi, a także o doświadczeniach i wiedzy, które nabyli przez trzy lata nauki w liceum.

Później na scenę wychodziły poszczególne klasy trzecie, aby z rąk wychowawców oraz Pawła Domagały otrzymać świadectwo ukończenia liceum. Wielu abiturientów ucieszyło się z czerwonego paska oraz nagrody książkowej. Tę część ceremonii zbogaciły „przerywniki” artystyczne. Na fortepianie Marsza Tureckiego zagrał Bartosz Skłodowski, a wiersze recytowali Olga Zapotocka-Zapalska oraz Kamil Ziółkowski. Wystąpiła także wokalistka Marcelina Bienkiewicz. Nie obyło się bez wspólnych fotografii na pamiątkę. Abiturientom wręczono także nagrody za osiągnięcia sportowe, a całość zwieńczył program artystyczny. W trakcie uroczystości odbył się także krótki ceremoniał przekazania sztandaru szkoły pocztowi z młodszego rocznika.

Abiturienci powrócą do I LO w nadchodzącą środę już jako maturzyści: czeka ich seria wpisana w pierwszy tak ważny egzamin w życiu. Ale – jak usłyszeli – czekają ich w przyszłości jeszcze trudniejsze „zadania”. Oby to, czego nauczyli się w liceum pozwalało byłym trzecioklasistom stawić skutecznie czoła tym wyzwaniom!

Uroczystości „ostatniego dzwonka” odbyły się także w innych szkołach. O niektórych jeszcze poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group