Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6367
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nikomu nie przeszkadzały a "poszły" pod topór. Wycinka zbulwersowała ciepliczan

Piątek, 16 marca 2012, 7:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2012, 10:30
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Nikomu nie przeszkadzały a
Fot. Czytelnik
Wydano pozwolenie na wycięcie dwudziestu trzech dorodnych drzew oraz samosiejek przy drodze Sokoliki w Cieplicach. Zdaniem urzędników stanowiły zagrożenie. Mieszkańcy, według których drzewa były ozdobą, napisali do nas.

- Prawie w centrum Cieplic w sąsiedztwie JRG nr 1 rolnik wyciął piękne drzewa i to nie byle jakie, gdyż były to dorodne dęby szerokie nawet na 60 cm. Nigdy nikomu nie przeszkadzały, a były ozdobą okolicy. Teraz widnieją po nich jedynie korzenie i świeci pustka – pisze mieszkaniec Cieplic.

Jak poinformował Witold Kalinowski, inspektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska wystawione zostały pozwolenia na wycinkę 12 dębów, 7 brzóz, 3 klonów, 1 sosny oraz zadrzewienia, czyli samosiejek w różnym wieku, które rosły na terenie 35 arów, należących do cieplickiego rolnika.

- Drzewa były bardzo młode lub stare i schorowane, z licznym posuszem. Rosły przy rowie melioracyjnym i drodze, przez co utrudniały ruch. Stwarzały również zagrożenie, gdyż część konarów była sucha i gałęzie mogły spadać na spacerowiczów – wyjaśnia Witold Kalinowski.

W wielu miejscach wycinka drzew jest nieprzyjemnym widokiem dla mieszkańców, tym bardziej w czasach, gdy przyroda jest zagrożona ze strony ludzkich działań. Jednak zabiegi w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z dróg, przy których rosną drzewa i możliwość dobrego przejazdu dla rolniczych pojazdów są ważniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group