Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4398
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nikogo już nie skrzywdzą

Wtorek, 22 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 22 maja 2007, 15:59
Autor: DOB
Jelenia Góra: Nikogo już nie skrzywdzą
Fot. Archiwum
Rodzinny dom dziecka, w którym rzekomo bito i poniżano dzieci, został zlikwidowany.

Rada miejska na dzisiejszej sesji podjęła decyzję o likwidacji Rodzinnego Domu Dziecka nr 3. Decyzję podjęto jednogłośnie.
– Nie przewiduje się umieszczenia w tym domu żadnego dziecka. Nie ma bowiem gwarancji, że jego dobro nie będzie tam zagrożone – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Przypomnijmy: przeciwko dyrektorce Karin P. toczy się postępowanie w sądzie. Prokuratura zarzuca jej psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoimi wychowankami Karoliną B. oraz rodzeństwem Błażejem, Natalią i Dawidem Ż.
Dzieci zeznały, że dyrektorka wyzywała je, biła po twarzy, wbijała paznokcie w skórę. Ponadto wydzielała swoim podopiecznym jedzenie i zakazywała dostępu do lodówki. Czasami za karę nie dawała kolacji.

To nie wszystko. Karin P. - jak ustalili śledczy – ubierała dzieci w brudną bieliznę, bo nie miały rzeczy na zmianę. Jej podopieczni byli skazani także na przebywanie po kilka godzin na podwórku bez względu na pogodę. Nie mogły wejść do domu, kiedy nie było w nim nikogo z dorosłych.
Wychowankowie byli przesłuchiwani w obecności biegłego psychologa który potwierdził, że nie mają skłonności do konfabulacji.

Karin P. grozi do 5 lat więzienia. Oskarżona konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że dzieci były zadowolone z opieki. Owszem, karciła je, ale bardzo sporadycznie.

Rodzeństwo Ż. oraz Karolina B. przebywają w Domu Dziecka TIS w Jeleniej Górze a Karin P. od kilku miesięcy jest zawieszona w pełnieniu obowiązków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
191
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group