Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6482
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nigel Kennedy & Kroke na otwarcie “Zoom–Zbliżenia”

Sobota, 24 stycznia 2015, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: Manu
Jelenia Góra: Nigel Kennedy & Kroke na otwarcie “Zoom–Zbliżenia”
Fot. Organizator
Od 17 do 22 lutego w Jeleniej Górze odbędzie się 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom – Zbliżenia”. Jurorami będą: Katarzyna Kozyra, Łukasz Maciejewski i Tomasz Raczek. Na otwarcie imprezy zagra znakomity skrzypek Nigel Kennedy z zespołem Kroke. A wśród wydarzeń m.in. “Brzdąc” (z 1921 r.) w reżyserii Charliego Chaplina & Contemporary Noise Quintet, czyli nieme kino z muzyką na żywo. Bilety już w sprzedaży w miejscach wydarzeń (JCK, Teatr im. Norwida) oraz w ODK na Zabobrzu. Szczegóły: www.zoomfestival.pl.

Ideą festiwalu “Zoom – Zbliżenia” jest konfrontacja dokonań twórców i prezentacja zjawisk zachodzących w kinie niezależnym. Formuła konkursu dopuszcza udział zarówno filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych jak i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma też ograniczeń tematycznych. W konkursie biorą udział filmy amatorskie, niezależne i studenckie. W tym roku do konkursu głównego nadesłano 1800 filmów, z czego zakwalifikowano: w kategorii animacje - 21, w kategorii dokument - 17 oraz w kategorii fabuła - 20.

Wydarzenia towarzyszące:

- 17 lutego o godz. 20.30 w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze na inaugurację 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Zoom – Zbliżenia” koncert Nigela Kennedego z Kroke. Podczas koncertu prezentowane będą utwory z płyty “East meets East”. Bilety: 150 zł, 80 zł i 50 zł.

- 18 lutego o godz. 21.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowa 28/30) - “Brzdąc” z Charlie Chaplinem i muzyką na żywo w wykonaniu Contemporary Noise Quintet. Bilety: 30 zł.

Pokazy specjalne filmów:
- “Polskie gówno” w reż. Grzegorza Jankowskiego,
- “Fotograf” w reż. Waldemara Krzystka (gość festiwalu)
- “Jurek” – film dokumentalny o Jerzym Kukuczce

- “Szukając Jezusa” - najnowszy projekt Katarzyny Kozyry (gość festiwalu)

Szczegółowy program na stronie: http://www.zoomfestival.pl/lang/pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group